15 lipca 2022 By Slider, TRAVEL With 3161 Views

Bezprzewodowy głośnik Philips TAS4807B – „towarzysz” weekendowych wypadów.

„Kiedy nie zabieram głośnika na weekendowe wypady na działkę, towarzyszy mi w codziennej pracy. Polecam go zwłaszcza tym, którzy lubią, gdy podczas zawodowych obowiązków w tle gra muzyka lub ulubiona stacja radiowa, ale nie przepadają za dźwiękiem płynącym prosto z głośników laptopa” – o bezprzewodowym głośniku sportowym Philips TAS4807B pisze Monika Bartnik z portalu runandtravel.pl.


Monika Bartnik

Nie wygląd jest najważniejszy, ale … ten głośnik naprawdę dobrze wygląda

Delikatnie opływowy kształt… Dwa odcienie szarości z czerwonymi akcentami… Elegancki, a zarazem praktyczny pasek, na którym możemy zawiesić głośnik i dzięki temu stanie się on grającym sprzętem przenośnym. Oczywiście w przypadku urządzeń do odtwarzania muzyki to nie ich wygląd jest najważniejszy. Trzeba jednak przyznać, że design bezprzewodowego głośnika Philips TAS4807B – bo o nim właśnie mowa – robi naprawdę dobre wrażenie.

Ten sportowy głośnik jest lekki (0,492 kg) i bardzo poręczny. Dzięki wspomnianemu już paskowi oraz niewielkim gabarytom, możemy bez problemu zabrać go teoretycznie wszędzie. Oczywiście z wyłączeniem miejsc, takich jak las czy park, które powinny być zarezerwowane wyłącznie dla dźwięków natury. Pierwsze testy w moim przypadku głośnik przechodził na działce z okazji przedłużonego weekendu. Nieoczekiwanie sprawdził się również jako głośnik samochodowy. Na działce tym razem nie było biegania, a plenerowa aktywność zamieniła się w słodkie „nic nie robienie”. Muzyka z głośnika była tego idealnym uzupełnieniem. Zanim jednak zaczęła się sączyć należało „rozpracować” głośnik i sprawdzić jego możliwości.

Proste i wygodne działanie

Użytkowanie głośnika rozpoczynamy od połączenia go za pomocą Bluetooth’a z naszym smartfonem. Ot, cała trudność. „Zarządzanie” moim nowym centrum dźwięku jest niezwykle proste i wygodne. Stacje radiowe, kolejne odcinki podcastu czy po prostu muzykę z aplikacji mogę zmieniać, posługując się smartfonem lub robić to bezpośrednio przełącznikami na głośniku. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku regulowania głośności – ściszać i pogłaśniać można zarówno telefonem, jak i z poziomu głośnika.


Przyciski na zewnętrznej obudowie głośnika pozwalają sterować głośnością, odtwarzaniem muzyki, parowaniem stereo i Bluetooth. Chcesz powiedzieć swojemu telefonowi, aby odtworzył konkretny utwór? Naciśnij i przytrzymaj przycisk odtwarzania/pauzy, aby porozmawiać z asystentem głosowym.


A co z dźwiękiem? Głośnik zapewnia czysty dźwięk i naprawdę mocne basy. Oczywiście przy sprzęcie tej mocy wielkiej imprezy nie zrobimy, ale w zupełności wystarczy nam jako „towarzysz” plenerowych treningów czy weekendowych wypadów na działkę za miasto. Większą moc możemy osiągnąć jeśli mamy dwa takie głośniki, ponieważ możemy je ze sobą sparować i uzyskać dzięki temu efekt stereo.

W czasie, kiedy muzyka płynąca z głośnika towarzyszy mi przy weekendowym zbiorze truskawek telefon – sparowany Bluetooth’em – leży na stole i ładuje się… w domu obok.


Zasięg Bluetooth to około 20 m. Telefon może więc leżeć w dużej odległości od głośnika.


Nie musimy jednak martwić się, że nie zdążymy odebrać telefonu, kiedy ktoś będzie do nas dzwonił. Zrobimy to… przez głośnik, ponieważ ma on wbudowany mikrofon. Na początku rozmowy słychać lekki pogłos, ale za chwilę to wrażenie mija i można spokojnie rozmawiać. Po rozłączeniu rozmowy głośnik wraca do poprzedniego trybu, czyli np. do odtwarzania muzyki, której wcześniej słuchaliśmy.


Głośnik ma wbudowany mikrofon do rozmów. Można więc z niego korzystać jak z prawdziwego zestawu głośnomówiącego.


A co jeśli jednak nie chcemy, żeby ktoś słyszał naszą rozmowę? W telefonie wybieramy opcję „telefon”, a nie „głośnik”. Po rozłączeniu rozmowy głośnik wróci do odtwarzania muzyki. Rozwiązanie bardzo praktyczne – da się spokojnie i bez zakłóceń rozmawiać.

Głośnik jest odporny na kurz i pył (stopień ochrony IP67). Spędził ze mną niejednokrotnie po kilka dobrych godzin w piasku i na trawie. Śladów „zniszczeń” brak.


Stopień ochrony IP67 oznacza, że przetwornik głośnika odporny jest na pył i może być zanurzony do 30 minut na głębokości do 1 m.



W pełni naładowany głośnik zapewnia do 12 godzin odtwarzania.


Kiedy nie zabieram głośnika na weekendowe wypady na działkę towarzyszy mi w codziennej pracy. Polecam go zwłaszcza tym, którzy lubią, gdy podczas zawodowych obowiązków w tle gra muzyka lub ulubiona stacja radiowa, ale nie przepadają za tym, gdy dźwięk płynie prosto z głośników laptopa.

Specyfikacja techniczna

  • wymiary: 70 x 70 x 169 mm
  • moc wyjściowa: 10 W
  • rodzaje głośników: 20-milimetrowy wysokotonowy, 45-milimetrowy średnio- i niskotonowy
  • moduł Bluetooth 5.2
  • czas pracy: 12 h

 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *