13 listopada 2017 By POLSKIE DROGI, Slider With 791 Views

CITY TRAIL: Bieg Niepodległości w Lublinie i warszawskie szybkie bieganie

Weekend 11-12 listopada był szczególnym. W całej Polsce odbyło się ponad 100 biegów upamiętniających 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z nich był sobotni – pierwszy w Lublinie – CITY TRAIL Bieg Niepodległości. Z kolei w niedzielę, w tradycyjnej odsłonie przełajowego cyklu, startowali warszawscy biegacze. Obie imprezy odbyły się na 5-kilometrowych trasach.

Lublin

CITY TRAIL Bieg Niepodległości wystartował 11 listopada, o godz. 11:11. Zawody miały z jednej strony charakter biegu okolicznościowego z okazji Święta Niepodległości, ale były jednocześnie częścią cyklu Grand Prix. Bieg ukończyło 490 dorosłych, co jest rekordem frekwencji lubelskiej odsłony CITY TRAIL. Dodatkowo startowały dzieci i młodzież – na czterech dystansach pobiegło blisko 100 uczestników.
Był to niezwykły bieg. Rota na starcie, pamiątkowe medale z ręcznie malowanym biało-czerwonym akcentem, flagi na twarzach i w rękach zawodników budowały podniosłą atmosferę.

– To nasza kolejna edycja CITY TRAIL. Ten cykl jest dla nas na tyle wyjątkowy, że na udział w nim zdecydowali się nasi pracownicy, którzy dopiero tutaj stawiają swoje pierwsze biegowe kroki. To dało nam motywację, by wyróżnić każdy bieg w edycji. Dzisiejsze zawody były połączone ze Świętem Niepodległości, więc uznaliśmy, że to wyjątkowa okazja, by uczcić je nie tylko na biegowo, ale także poprzez symbole – flagę w ręce i flagi namalowane na policzkach. Od startu wiedziałyśmy, że nie będziemy walczyć o czas i faktycznie zamykałyśmy stawkę, ale dobiegłyśmy do mety bardzo szczęśliwe – mówiła po zawodach Aneta Hernas z Centrum Medycznego Ortooptymist, w którego barwach startuje liczna grupa osób biegających w CITY TRAIL.

Nie wyniki były tego dnia najważniejsze, ale warto zaznaczyć, że w sobotnim biegu zwycięstwo odnieśli Sebastian Smoliński (czas 17:08) i Joanna Wasilewska (20:26). – Nie startowałem dzisiaj na 100% możliwości, bo jestem w trakcie roztrenowania. Przyznam, że nie musiałem się za bardzo wysilić, żeby wygrać. Mniej więcej na 4 km wyszedłem na prowadzenie i już do końca trzymałem bezpieczną przewagę – mówił na mecie Sebastian Smoliński, czterokrotny medalista mistrzostw Polski. – Start w Biegu Niepodległości to okazja, by w sportowy sposób uczcić ten dzień i pokazać, że jesteśmy swego rodzaju wspólnotą biegaczy – dodał.

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie są zaplanowane na 9 grudnia. Cykl potrwa do 17 marca 2018. Zawody wspiera Miasto Lublin.

Warszawa

Przełajowe biegi w Lesie Młociny wpisały się w kalendarze warszawskich biegaczy na stałe – mimo że wielu uczestników brało udział również w sobotnim 29. Biegu Niepodległości, nie zrezygnowali ze startu w niedzielnej, cyklicznej imprezie. Linię mety minęło 574 dorosłych. W biegach dla dzieci i młodzieży pobiegło ponad 270 zawodników.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł Kamil Jastrzębski, który uzyskał czas 14:59. Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu – Łukasz Oskierko (15:32), a trzeci na mecie zameldował się Paweł Szostak (15:57).
Najlepszą w kategorii pań okazała się Antonina Biała (wynik 19:00). – To mój pierwszy bieg CITY TRAIL. Byłam zaskoczona, że jest to tak szybka trasa – spodziewałam się bardziej wymagającej, tymczasem okazuje się, że można tutaj wykręcać bardzo dobre czasy i bić swoje rekordy – podkreśliła na mecie zwyciężczyni biegu Antonina Biała. – Uważam, że jeżeli impreza jest powtarzalna, to należy ukończyć cały cykl, więc planuję wystartować we wszystkich kolejnych biegach edycji. Dzisiejsze pozytywne wrażenia utwierdziły mnie w tym postanowieniu – dodała. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk (19:20), a trzecie – Sara Dytłow (19:37).

Niemałą grupę stanowią w CITY TRAIL osoby dopiero rozpoczynające swoją biegową przygodę i takie, które właśnie w CITY TRAIL stawiają, bądź stawiały pierwsze kroki na zawodach. – Biegałam w CITY TRAIL już w poprzedniej edycji – za namową koleżanki, ale wtedy byłam dopiero początkującą biegaczką i muszę przyznać, że zraziła mnie pogoda. Zabrakło mi samozaparcia, stwierdzałam, że „jestem z cukru” i na pewno się rozpuszczę, więc odpuściłam po dwóch biegach. W tym roku powiedziałam sobie, że będę silniejsza i ukończę cały cykl – mówiła po biegu się jedna z uczestniczek niedzielnej imprezyKasia Sadowska. – Dzisiaj było super. Dobra pogoda, chociaż trochę ślisko, ale miałam świetne towarzystwo – startowałam z koleżanką, która podobnie, jak ja przed rokiem dopiero zaczyna biegać. Na pewno będzie nam łatwiej wytrwać przez całą zimę, kiedy będziemy się wzajemnie motywować.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Młociny w Warszawie odbędą się 17 grudnia. Cykl potrwa do 18 marca 2018.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma wymiar ogólnopolski – uczestniczą w nim: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W najbliższy weekend – 18-19 listopada zawody odbędą się w Poznaniu (sobota), Bydgoszczy i Szczecinie (niedziela).
Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Portal www.runandtravel.pl jest patronem medialnym cyklu biegów CityTrail.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *