13 czerwca 2017 By RUNSTYLE, WYDARZENIA With 1132 Views

CITY TRAIL w Krakowie! Trwa konkurs na trasę

Od października największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden zawita do stolicy Małopolski. Kraków będzie 11 lokalizacją CITY TRAIL. Do 18 czerwca można zgłaszać pomysły na krakowską trasę. Do wygrania m.in. zegarek Suunto Spartan.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych, który rozgrywany jest od 2010 roku. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Poznaniu, a od 2012 roku zawody zyskały rangę ogólnopolską. Aktualnie na mapie cyklu znajdują się: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Kolejną lokalizacją będzie Kraków.

Web

To był naturalny krok, do którego przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Nie stawiamy na niekontrolowany rozrost i zwiększanie liczby miast, ale na jakość zawodów, dlatego zwlekaliśmy z decyzją o dołączeniu Krakowa do momentu, w którym jesteśmy pewni, że nie ucierpią na tym dotychczasowe lokalizacje, a zawody w Krakowie będziemy w stanie organizować na wysokim poziomie, do którego przyzwyczailiśmy biegaczy – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.

Web

Organizatorzy postanowili zapytać krakowskich biegaczy o to, gdzie chcieliby biegać. Każdy może wysłać swoją propozycję trasy. Czas na zgłoszenia (na adres kontakt@citytrail.pl) mija w niedzielę, 18 czerwca. Jest kilka warunków. Trasa musi mieć 5 km, prowadzić w minimum 80% po miękkiej nawierzchni oraz znajdować się w granicach administracyjnych Krakowa lub odległości nie większej niż 25 km od granic miasta. Zgłoszenie powinno zawierać opis oraz plan trasy (rysunek lub zrzut ekranu z GPS). W drugim etapie na profilu cyklu na Facebooku odbędzie się głosowanie na najlepszą, najbardziej atrakcyjną trasę. Nagrodami w konkursie są zegarek Suunto Spartan oraz gadżety: torba Salomon i pamiątkowe kubki.

Ogólnopolska edycja CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w sezonie 2017/2018 rozpocznie się 30 września w Olsztynie i potrwa do końca marca. Szczegółowy kalendarz zostanie opublikowany jeszcze w czerwcu. Pewne jest, że w każdej lokalizacji odbędzie się po sześć biegów, a więc łącznie w ciągu pół roku – 70.

W poprzednim sezonie CITY TRAIL wzięło udział 13 379 unikalnych zawodników, w tym 3 224 dzieci, bowiem w ramach zawodów są organizowane również biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Średnia frekwencja na każdym biegu w poprzedniej edycji wyniosła 700 zawodników, ale najliczniejsze zawody – w Poznaniu regularnie przyciągają ponad 1000 uczestników. W rekordowej imprezie wystartowały 1233 dorosłe osoby i 485 dzieci.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *