12 grudnia 2017 By RUNSTYLE, WYDARZENIA With 1869 Views

Dołącz do charytatywnej akcji Wybiegaj Wakacje Dzieciom!

Joanna Kowalczyk, autorka bloga Bieganizm, już po raz kolejny zaprasza wszystkich biegaczy do udziału w charytatywnej akcji. Tym razem Joanna proponuje, abyśmy w dniach 16-17 grudnia zaangażowali się w pomoc dzieciom objętym opieką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ofiarowując im prezent w postaci wakacji.

12.12.2018 r.

Czy w weekend 16-17 grudnia startujesz w jakichś biegowych zawodach? Może planujesz trening albo długie wybieganie? A może wybierasz się z psem na kilkukilometrowy spacer lub starasz się namówić rodziców na wycieczkę nordic walking? Połącz to ze szczytnym celem przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia!

Od 4 lat, każdego roku Joanna Kowalczyk, autorka bloga i FB Bieganizm organizuje akcję charytatywną mającą na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci – na konkretny cel, zdefiniowaną potrzebę. Za każdym razem jest to zbiórka połączona z aktywnością fizyczną. Po akcji Rowerem po Serce Marcinka, w Tatry po Serce Neli, Przez Piekło Czantorii dla Kasi przyszła pora na kolejne przedsięwzięcie.

Tym razem Joanna Kowalczyk proponuje, abyśmy wspólnie zaangażowali się w pomoc dzieciom objętym opieką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ofiarowując im prezent w postaci WAKACJI.  Nie wszystkich rodziców stać na taki wydatek, szczególnie w rodzinach wielodzietnych. Przełóżmy nasz fizyczny wysiłek, endorfinową radość z biegania na radość dzieci, którą poczują na wieść o tym, że pojadą na kolonie – one i ich rodzeństwo. Niech mają szansę poczuć się szczęśliwe – mówi Joanna Kowalczyk.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku. Opiekujemy się dziećmi w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Dzięki temu rodzina razem z małym chorym jest u siebie. – mówi Beata Hernik-Janiszewska, prezes wrocławskiego hospicjum. – Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni i wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przede wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość i uśmiech, celebrują radość z najmniejszych rzeczy. Każdy z nas ma wpływ na to jak będzie wyglądało życie chorego dziecka i jego rodziny. Zapraszamy więc do biegania, bo koszt tygodniowych wakacji dla dziecka to około 1700 zł.

  • 16-17.12.2018 cała Polska, każde miasto, miasteczko włącza się do akcji. Niech nas pobiegnie jak najwięcej – o dowolnej porze, czy to będzie godzina 4 rano czy 22.
  • zrób zdjęcie z treningu, wrzuć na swój profil albo profil wydarzenia i oznacz #wybiegajwakacjedzieciom, pokaż nam swoje kilometry, swoją radość z biegania, a potem na zakończenie tego dobrego dnia przelej na konto fundacji dowolną darowiznę, koniecznie ją tytułując – darowizna WWD. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na konkretny cel.
  • Dołącz do Wydarzeń na Endomondo „Wybiegaj Wakacje Dzieciom” utworzonych przez Bieganizm i dziel się z nami kilometrami!

Propozycja wysokości darowizny:
– 1 km biegu/roweru/nordic walking/biegu z psem przemieńmy w 5 zł.
– pokonując np. 10 km dokładasz swoje 50 zł do wakacji dziecka. Oczywiście zawsze możesz podarować więcej, choć dla nas liczy się każda złotówka i Twoja chęć pomocy.
– Na koniec akcji podliczymy ilu Was oficjalnie wzięło udział i ile udało się zebrać na ten piękny cel funduszy!
– Zrobimy wielki zbiorowy kolaż zdjęć uczestników, którzy pomogli, i którzy wstawili na wydarzenie swoje zdjęcie.

Róbmy dobro i chciejmy pomagać, bo razem możemy więcej!

Wpłata na konto: 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 mBank, Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław
Tytułem: Darowizna WWD

O działaniu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz o innych akcjach można przeczytać na www.hospicjum.wroc.pl  oraz www.facebook.com/wroclawskie.hospicjum

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *