22 stycznia 2019 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 820 Views

Evo Jawz od Hoka One One dostępny na polskim rynku

Na polskim rynku debiutuje właśnie trailowy model Evo Jawz marki Hoka One One. Evo Jawz –  buty przeznaczone do biegania w miękkim i grząskim terenie, w tym po błocie i śniegu –  są już dostępne w sprzedaży.

EVO, czyli kolekcja startowa tworzona we współpracy z biegaczami z międzynarodowego teamu Hoka One One (m.in. Jim Walmlsey) składa się z kilku modeli, z czego jeden – Evo Mafate – jest już dobrze znany polskim biegaczom. To wersja premium cenionego, trailowego modelu Mafate Speed 2. Dzięki wplecionym w cholewkę włóknom kewlarowym but zyskał większą wytrzymałość oraz lepiej dopasowuje się do stopy. Podobnie jak w podstawowej wersji, zastosowano w nim podeszwę Vibram® Megagrip, która zapewnia przyczepność na błocie oraz na suchej i mokrej skale.

Na początku 2019 roku na sklepowych półkach – obok Evo Mafate – pojawił się model Evo Jawz.  Evo Jawz to propozycja na miękki i grząski teren. Dzięki podeszwie Vibram® Megagrip i 6-mm, urozmaiconym wypustkom but świetnie radzi sobie na błocie, mokrym podłożu oraz na śniegu. Tym samym idealnie nadaje się na górskie, utwardzone szlaki – również w warunkach śnieżnej zimy.

  • Oparta na systemie ProFly™ konstrukcja śródpodeszwy zapewnia doskonałą amortyzację w rejonie pięty.
  • Typowa dla Hoka One One pianka, charakteryzująca się zwiększoną gęstością i sprężystością na śródstopiu, wspomaga z kolei miękkie lądowanie oraz pełną energię podczas kolejnego wybicia się z palców.
  • Bezszwowa, gęsto tkana cholewka wykonana w technologii Rip-Stop powoduje, iż but szybko nie namaka i zapewnia większą trwałość na uszkodzenia mechaniczne.
  • Podobnie jak w innych propozycjach Hoka One One, Evo Jawz charakteryzuje się niskim, bo zaledwie 3-mm dropem.
  • W połączeniu z niewielką wagą – pojedynczy but w rozmiarze 42 2/3 waży zaledwie 215 g – sprawia to, iż jest świetnym butem startowym na trailową nawierzchnię.

W ramach premierowej wersji Evo Jawz – podobnie jak Evo Mafate – dostępny jest w sprzedaży wyłącznie w jednej wersji kolorystycznej – Cyan & Citrus, dostępnej zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Trailowy model Evo Jawz dostępny jest w sprzedaży w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu oraz w krakowskim Dotsporcie (tu również w e-sklepie). Wkrótce trafi także do poznańskiego Natural Born Runners oraz do zakopiańskiego Alpin Sportu.

/na podstawie informacji prasowej/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *