15 lipca 2018 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1169 Views

Feline up pro. Nowy but biegowy marki Dynafit.

Marka Dynafit – ekspert w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych – zaprezentowała najnowszy model buta biegowego Feline up pro na sezon wiosna-lato 2019. Zaprojektowany został specjalnie dla ambitnych górskich biegaczy, bowiem to but na krótkie, ekstremalne podbiegi w terenie górskim.

Podbiegi w górach zmuszają sportowca do dania z siebie więcej niż wszystko. Szybkość, wytrzymałość, wysoki próg bólu i nadzwyczajna kondycja, ale przede wszystkim lekki sprzęt i odzież to warunki konieczne. Często biegacze muszą mierzyć się z ponad tysiącem metrów przewyższenia na krótkich dystansach od 3 do 5 km. Topowi zawodnicy przekraczają wtedy linię mety w czasie poniżej 35 minut. Nowy Feline Up Pro powstał specjalnie z myślą o nich i tego typu wyzwaniach: może on pochwalić się imponującą trakcją, precyzją oraz czuciem terenu.

Dynafit Feline up pro.

Projektanci DYNAFIT skupili się szczególnie na podeszwie i po raz pierwszy wyposażyli ją w nową technologię Vibram® Lite Base, czyli innowacyjną konstrukcję pozwalającą na zredukowanie grubości użytego materiału. Jednocześnie dopracowany design bieżnika i guma Megagrip zapewniają optymalną przyczepność w wymagającym terenie, takim jak piargi czy mokre skaliste odcinki. Dzięki wewnętrznej podeszwie EVA i zaledwie 4-milimetrowym dropie but daje doskonałe czucie terenu pod stopą, co umożliwia szybką i precyzyjną reakcję użytkownika podczas biegu. Feline Up Pro pokazuje swoje oblicze zwłaszcza w stromym terenie, kiedy szybkie przyspieszenie może okazać się kluczowe.

Podeszwa Dynafit Feline up pro.

Dodatkowymi zaletami modelu są jego specjalny krój Narrow Minimal Fit, dzięki któremu but niczym rękawiczka dopasowuje się w pięcie i przodostopiu oraz lekka wersja sprawdzonego Heel Preloader, czyli dodatkowy diagonalny element stabilizujący w części pięty wzorowany na butach wspinaczkowych i sandałach – gumowy pasek, który dociska piętę do podeszwy równomiernie rozkładając napięcie i mocno osadzając ją w tylnej części oraz wspomaga płynne przetaczanie stopy. Rozwiązanie to pozwala na luźniejsze sznurowanie butów, a więc większy komfort podczas zbiegania, gdy nacisk na przodostopie jest największy.

Podeszwa Dynafit Feline up pro.

By jeszcze bardziej obniżyć wagę modelu, projektanci zastosowali w cholewce wyjątkowo lekki, ale jednocześnie niezwykle wytrzymały materiał. Wisienką na torcie mocnych stron Feline Up Pro są niewątpliwie wkładka Ortholite oraz system szybkiego sznurowania z elastyczną osłoną sznurowadeł. Dynamiczny agresywny design modelu podkreśla zadanie, do wykonania którego został stworzony: z Feline Up Pro odważnie zaatakujesz każdy podbieg. But dostępny będzie w wersji unisex od sezonu wiosna-lato 2019.

A jeżeli już dzisiaj zastanawiasz się, jakie buty wybrać do biegania w teren…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *