15 maja 2019 By RUNSTYLE, WYDARZENIA With 2973 Views

GETAWAY Festival 2019. Program

17 maja 2019 r. w Poznaniu rozpoczyna się GETAWAY Festival. To wyjątkowe święto outdooru, sportu i podróży potrwa przez cały weekend.

Program Festiwalu jest wypełniony po brzegi prelekcjami, spotkaniami z zaproszonymi gości i pokazami filmów outdoorowych. Jednak to możliwość udziału w zajęciach sportowych, warsztatach praktycznych i aktywnościach wyróżnia imprezę i gwarantuje przeżycie niezapomnianej przygody. Ważne, że uczestnicy nie tylko usłyszą o outdoorze, ale także doświadczą go na własnej skórze. Poniżej prezentujemy najważniejsze punkty programu.

Piątek (17 maja)

Otwarcie GETAWAY Festival zaplanowano na godz. 17:00. Jako pierwsi na scenie wystąpią polscy ratownicy na Kaukazie – Bezpieczny Kazbek. Dalej spotkanie z jednym z najlepszych biegaczy ultra w Polsce – Piotrem Hercogiem. O godz. 19:00 Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak odkryją smaki podróży przez dwie Ameryki. Dzień zakończy opowieść Angeliki Chrapkiewicz-Gądek, której historia na pewno Was urzeknie, doda odwagi i zainspiruje do realizacji własnych marzeń. Na kinowym ekranie będzie można obejrzeć 3 filmy: „No trace Tatra” w reż . Bartka Solika, „Locked In: First Descent Of The Beriman Gorge” w reż. Davida Pearsona oraz „Around the ice” w reż. Roberta Kibarta.

Sobota (18 maja)


Dzień drugi Festiwalu rozpocznie się aktywnie. Od godziny 9:00 zaplanowane są warsztaty wspinaczkowe i technik jaskiniowych, szybowcowe, otwarty trening biegowy z Piotrem Hercogiem, a o 11:00 sesja jogi nad rzeką Wartą. Sobota to przede wszystkim dzień pełen prelekcji niesamowitych gwiazd polskiego outdooru. Na scenie wystąpią: Family on Board – podróżująca dookoła świata rodzina, Bartek Malinowski – o wędrówce „Wielkim Szlakiem Himalajskim”, Krzysiek Jędrzejak – surfer i fotograf w jednym, Kamila Kielar – świeżo upieczona laureatka 13. edycji konkursu Travelery w kategorii „Podróż Roku” oraz Martyna Wojciechowska – gwiazda wieczoru, z którą będziemy świętować jej 13 rocznicę zdobycia Mount Everestu – najwyższej góry świata.


Ponadto równolegle odbywać się będą warsztaty teoretyczne: skydiving z Martą Molińską, outdoorowe z Bartkiem Malinowskim i spotkanie z Marcinem Yeti Tomaszewskim o sekretach przygotowań do wspinaczki w dużych ścianach.  Na kinowym ekranie festiwalowe premiery dwóch filmów: „Ice and palms” w reż. Phillipa Beckera i „Blue heart” w reż. Brittona Caillouette’a.

Niedziela (19 maja)

W ostatni dzień GETAWAY od rana będzie można wziąć udział w: akcji ekologicznej „książka za worek śmieci” z Anią Jaklewicz, spływie kajakowych i kolejnej sesji jogi na świeżym powietrzu. Blok prelekcji tego dnia o godz. 13:00 otworzy Sonia Dudziak odkrywając tajemnice Gór Przeklętych. Później kolejno na scenie pojawi się trójka wspaniałych Panów: Mateusz Waligóra – o „Ciszy. W podróży między słowami”, Michał Woroch – o projekcie „Wheelchairtrip” i Przemek Kossakowski – o życiu, podróżach i poszukiwaniu siebie.


Równolegle odbywać się będą warsztaty wspinaczkowe i technik jaskiniowych, z biegania na orientację, ekologiczne z Anią Jaklewicz, fotografii podróżniczej i outdoorowej z Kubą Rybickim oraz wstęp do kursu spadochronowego metodą AFF,

Dodatkowe atrakcje

W sobotę i w niedzielę od 12:00 wystartuje Speed – Away, czyli przyspieszone opowieści podróżnicze Blogerów. Najmłodsi uczestnicy będą się dobrze bawić i uczyć na warsztatach w Strefie Dziecka – Mali Podróżnicy. Festiwalowi towarzyszyć będą Strefa EXPO, Strefa Rowerowa (serwis i wypożyczalnia rowerów), Strefa Chill Out i Strefa Wodna (testowanie kajaków i desek SUP). Oprócz tego nad rzeką Wartą powstanie pole namiotowe WartaCamp i basen zewnętrzny do testowania eskimosek pod okiem doświadczonego kajakarza górskiego – Waldemara Dobrowolskiego.

GETAWAY Festival w tym roku odbywa się pod hasłem „Przygoda jest w Tobie”. Odkryj ją razem z nami, zaprzyjaźniając się z outdoorem. Czekamy na Ciebie w dniach 17 – 19 maja w Poznaniu.

Więcej szczegółów i bilety można znaleźć na stronie: www.getawayfestival.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *