2 maja 2018 By Europa With 1731 Views

Hai Haiduci! by Salomon 2018

W dniach 21-22 kwietnia 2018 roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu muzyczno-sportowego Hai Haiduci! by Salomon w kompleksie etno-kulturalnym Vatra w Bucovăţ, położonym w centralnej części Mołdawii, około 30 km na południe od Kiszyniowa.

2.05.2018 r.

21 i 22 kwietnia 2018 roku – w kompleksie etno-kulturalnym Vatra w Bucovăţ położonym w centralnej Mołdawii (ok. 30 km na południe od Kiszyniowa) odbyła się pierwsza edycja festiwalu muzyczno-sportowego – Hai Haiduci! by Salomon.

W części sportowej w ramach Festiwalu odbył się wyścig MTB na dystansie 30 km oraz biegi trailowe na trzech dystansach – 8 km, 19 km i 30 km. Poza tym, w ciągu dwóch dni zorganizowano zabawy plenerowe i koncerty mołdawskich zespołów: Lume, Millenium, Tharmis i Zdob si Zdub.

Trasy Hai Haiduci! by Salomon poprowadzone były leśnymi drogami i ścieżkami lasu Codri. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników nie tylko z Mołdawii, ale również z Ukrainy, USA, Francji i Wielkiej Brytanii.

Las Codri jest przyrodniczym skarbem Mołdawii, a półmetek najdłuższej trasy zlokalizowany był przy dębie Stefana Wielkiego – wielkiego drzewa, które chroniło legendarnego mołdawskiego władcę po bitwie z Turkami. Imprezie oprócz rozrywki i zmagań sportowych towarzyszyła też idea zwrócenia uwagi na potrzebę ochrony przyrody, a w szczególności zachowania dla przyszłych pokoleń starych lasów. Dlatego też to symboliczne miejsce z dębem Stefana Wielkiego zostało wybrane nieprzypadkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *