3 lutego 2018 By POLSKIE DROGI, Slider With 1713 Views

III Cross Ozimski – „PagóRace”

15 kwietnia 2018 roku odbędzie się kolejna edycja imprezy III Cross Ozimski – „PagóRace”. Na biegaczy czeka 10 km przepięknymi ścieżkami leśnymi, naszpikowanymi morenowymi pagórkami.

Największą atrakcją biegu Cross Ozimski – „PagóRace” jest trasa – mocno pagórkowata jak na rejon typowo płaski, przez co męcząca i „wolna”. Udaje się też przyciągnąć do Ozimka biegaczy z różnych, nieraz bardzo odległych rejonów Polski (w tym roku na przykład są na liście startowej zawodnicy z Olsztyna). Atmosfera jest bardzo pozytywna, kameralna, choć bieganie przestaje być w Ozimku zjawiskiem niszowym – a za takie uchodziło kilka lat temu.

Obecnie na zorganizowanych, coniedzielnych treningach grupowych po trasie „Pagóra” pojawia się średnio ok. 20 osób. Po zawodach wyżerka, dla każdego dedykowany izotonik (organizator jest też piwowarem), do tego fizjo na posterunku i losowanie nagród. Organizator nie zdradza na razie szczegółów, ale jak mówi, przy odrobinie szczęścia zobaczymy w Ozimku kogoś z krajowego topu jeśli chodzi o biegi górskie.

  • Data: 15. 04. 2018 r.
  • Start: 11:00, start z bieżni tartanowej przy Gminnym Zespole Szkół, ul.Korczaka 12, 46-040 Ozimek
  • Dystans: 10,95 km
  • Limit czasu: 1h 45 min.

Trasa: Trasa wiedzie niemal w całości przepięknymi ścieżkami leśnymi i jest naszpikowana morenowymi pagórkami. Miejscami stromo i grząsko, jest też kilka przewróconych drzew, kilka odcinków przypominających anglosaski bieg górski. Niewątpliwie jest bardzo ciekawie, urokliwie i męcząco.
Punkty odżywcze: 4,2 km i 7,85 km (woda)
Wyposażenie obowiązkowe: rekomendowane buty trailowe
Opłata startowa: 30 zł do końca marca, 40 zł w dniu biegu
Świadczenia w ramach opłaty: Pamiątkowy numer startowy, pamiątkowy medal, elektroniczny pomiar czasu, odblaskowy worko-plecak, wielofunkcyjna chusta kominowa, drewniany wieszak na medale, zabezpieczenie medyczne na trasie i w bazie zawodów, wyżywienie na mecie (grill, ciasto), napoje na trasie (2 punkty nawadniania) i na mecie, dla pełnoletnich butelka limitowanego, dedykowanego napoju izotonicznego, dostęp do fizjoterapeuty po zawodach, obsługa fotograficzna, niepowtarzalna atmosfera i inne świadczenia zależne od ostatecznej ilości sponsorów.

Biuro zawodów mieści się w Gminnym Zespole Szkół. Biegacze startują z tartanowej bieżni, natomiast już po 200 m wbiegają do lasu i przez najbliższe 10,5 km napawają się urokami tamtejszych ścieżek.

Zdjęcie „otwarciowe”: Kamil Sadowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *