6 grudnia 2017 By GÓRY & ULTRA, POLSKIE DROGI, Slider With 1978 Views

Kierunek Ultra – Hańcza 2018

7 kwietnia 2018 roku w pięknych okolicznościach przyrody Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się pierwsza edycja imprezy biegowej Kierunek Ultra – Hańcza, a w jej ramach bieg na dystansie ok. 63 km. Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym imprezy.

Termin: 07 kwietnia 2018 r.
Start: godz. 7:00
Zamknięcie mety: 16:00 (limit 9 godzin)
Miejsce startu i mety: Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu
Biuro zawodów: Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu, Malesowizna

Trasa biegu prowadzona będzie ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza, terenami wsi Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy będą musieli wbiec na Górę Zamkową zamieszkiwaną w dawnych czasach przez Jaćwingów oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą. Trasa poprowadzi biegaczy ścieżkami całego Parku, od Szurpił po naszą Kłajpedę, zahaczając o urodziwy Udziejek, Kleszczówek, Bahanowo.

Przewidziano 3 punkty kontrolno-żywnościowe. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne sprawdzające obecność zawodników. Położenie, opis i limity czasowe w punktach kontrolnych zostaną podane w późniejszym terminie, nie później jednak niż do 31.12.2017.

Organizatorem biegu jest Fundacja „Kierunek Ultra”.

Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym imprezy Kierunek Ultra – Hańcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *