29 marca 2018 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1342 Views

Kurtka OutDry Ex Light Shell z kolekcji Columbia Montrail

Chroni nie tylko przed deszczem i śniegiem, ale i przed chłodem. Po sezonie jesienno-zimowym kurtka OutDry Ex Light Shell – z biegowej kolekcji Columbia Montrail – stała się dla nas synonimem „kurtki pancernej”, która idealnie sprawdza się podczas zmiennych warunków pogodowych.

29.03.2018 r.

  • Autorzy: Monika Bartnik, Andrzej Gałązka
  • Zdjęcia: z uwagi na fakt, że w czasie biegania w deszczu trudno robić zdjęcia, przygotowaliśmy je w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych.

Kurtka OutDry Ex Light Shell to wodoodporna i oddychająca kurtka z biegowej kolekcji Columbia Montrail, która zaprojektowana została z myślą o wymaganiach sprzętowych m.in. na UTMB i inne biegi ultra. W ofercie dostępny jest zarówno model damski, jak i męski kurtki w kilku wersjach kolorystycznych.

Kurtka OutDry Ex Light Shell / wersja męska

Kurtka OutDry Ex Light Shell / wersja damska

Za wodoodporność i ochronę w trudnych warunkach pogodowych odpowiada membrana OutDry Extreme. To pierwsza w historii technologia tworzenia membrany, która składa się z wodoszczelnej powłoki na zewnątrz (40 000) oraz oddychającej (20 000) i dobrze odprowadzającej wilgoć miękkiej tkaniny od wewnątrz. Warstwa wewnętrzna to Omni Wick EVAP. W sytuacjach gdy chcemy zwiększyć oddychalność możemy otworzyć zamki w kieszeniach i powstaną otwory polepszające wentylację.

Chropowaty od zewnątrz materiał posiada miliony mikroskopijnych otworów, które przepuszczają parę wodną. Dodatkowymi zabezpieczeniami są klejone od zewnętrznej strony szwy oraz bezszwowe, wodoszczelne zamki Light Rail™.

W praktyce parametry kurtki przekładają się na specyficzny wygląd materiału, z którego jest wykonana. Na pierwszy rzut oka można mieć skojarzenia z ceratą. A wszystko dlatego, że membrana jest widoczna od razu na wierzchu kurtki. Kurtka z taką powłoką sprawdzi się w deszczowe i chłodne dni, nawet przy długotrwałych opadach na trasie. Woda po prostu spływa po kurtce, bez jakiejkolwiek ingerencji w tkaninę.

Kurtka zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej wyróżnia się prostym fasonem z delikatnie przedłużonym tyłem, który nie krępuje ruchów podczas aktywności (tzw. krój activ). Wyposażona jest w:

  • regulowany kaptur, który dodatkowo posiada z przodu ściągacz z gumkami, a z tyłu taśmę na rzep.
  • dwie kieszenie z wodoszczelnymi zamkami. Kieszenie od wewnątrz wykonane są z siatki, dzięki czemu możemy je traktować jako dodatkową możliwość wentylacji.
  • mankiety rękawów regulowane na rzepy
  • ściągacz na dole kurtki

Pierwszym testem dla kurtki OutDry Ex Light Shell marki Columbia Montrail miała być ubiegłoroczna edycja Łemkowyna Ultra Trail. Pogoda spłatała nam jednak pozytywnego figla. Tym razem obyło się bez deszczu i niskich temperatur, więc kurtka całe 70 km spędziła w plecaku. W sumie, to oby jak najczęściej podczas biegu właśnie tam było jej miejsce. Dobrze jednak mieć świadomość, że w razie „pogodowego zagrożenia” jest pod ręką.

Oczywiście w sezonie jesienno-zimowym nie udało nam się uniknąć biegania w deszczu czy też przy padającym śniegu i minusowych temperaturach. Sprawdziliśmy więc kurtkę dokładnie w takich warunkach, do jakich została stworzona. Stała się dla nas synonimem „kurtki pancernej”, świetnie chroniącej nie tylko przed deszczem czy śniegiem, ale również przed chłodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *