28 lutego 2019 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1059 Views

METARIDE™. Nowy koncept obuwia do biegania Asics

28 lutego 2019 roku w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu odbyła się premiera nowego konceptu obuwia do biegania – METARIDE™. Koncept METARIDE™ to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy.

Koncept METARIDE™ to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: uczynić bieganie dłuższych dystansów łatwiejszym, spełniając ambicję ASICS, aby pomóc każdemu biegaczowi „Win The Long Run”.

Projektowany na przestrzeni prawie 3 lat przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe, METARIDE™ został precyzyjnie skonstruowany w taki sposób, by zminimalizować ruch w obszarze, gdzie energia jest najmocniej wydatkowana – w stawie skokowym. Udowodniona naukowo całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5 może okazać się prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych, chcących zrealizować pełnię swojego potencjału.

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej technologii GUIDESOLE™. Precyzyjnie wyprofilowana, zaokrąglona podeszwa, przenosząca ciężar ciała na przód, dodatkowo napędza biegacza, dając mu poczucie poruszania się bez wysiłku. Rezultat? Obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii. Obuwie, które dostarcza zupełnie nowych biegowych wrażeń, z potencjałem znacznej poprawy osiągów oraz ochrony, aby wspomagać biegaczy na każdym poziomie pokonywać dłuższe dystanse, niż mogłoby im się wydawać możliwe.

Zawierając liczne unikalne technologie w całkowicie nowej, radykalnej formie, METARIDE™ z powodzeniem optymalizuje wszystkie trzy fazy kroku biegowego, tworząc całkowicie nowy rodzaj buta biegowego. Podczas testów METARIDE™ zostały naukowo zestawione z konwencjonalnymi butami, a w efekcie udowodniono:

 • redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego
 • zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności
 • dostarczenie zupełnie nowego biegowego doświadczenia

Kenichi Harano, Executive Officer oraz Senior General Manager w ISS stwierdził, że METARIDE™ stanowi całkowity przełom w pokonywaniu długich dystansów. – Koncept METARIDE™, oraz nowa technologia GUIDESOLE™, fundamentalnie różnią się od jakichkolwiek butów, które kiedykolwiek stworzyliśmy, a także wszystkich, które są obecnie dostępne na rynku. Spojrzeliśmy na efektywność biegu od zupełnie innej strony, od strony ASICS, aby zapewnić całkowicie nowe ‚odczucie’ przy jednoczesnym utrzymaniu naszego poziomu ochrony i osiągów.

Yasuhito Hirota, ASICS President oraz COO stwierdził, że METARIDE™ udowadnia przywiązanie ASICS do tego, by nadawać ton myśleniu biegaczy na temat najnowocześniejszych produktów i technologii. – Wierzymy, że ta nowa technologia posiada potencjał aby wzburzyć świat długich biegów. Nasi biegacze i lekkoatleci zdradzili nam, że METARIDE™ już teraz zmienia sposób, w jaki trenują, biegają, ścigają się i regenerują. To dopiero początek nowej ery dla ASICS, ponieważ dostarczamy naszym fanom najlepsze innowacje, a jednocześnie przyciągamy nową generację biegaczy.

Prezentując szczyt innowacyjności ASICS, METARIDE™ to pierwszy model w nowej energooszczędnej kategorii ASICS, która z czasem udostępni ten sam koncept i technologie większej liczbie biegaczy, na różnych pułapach cenowych. Bardziej przystępne cenowo modele wypuszczone zostaną jesienią 2019.

METARIDE™ dostępny jest w limitowanych ilościach od 28 lutego w:
– Sklep Biegacza – Warszawa Powiśle, Wybrzeże Kościuszkowskie 45,
– Sklep Biegacza – Kraków, ul. Józefa Kałuży 1,
– Świat Biegacza – Poznań, ul. Kanałowa 15,
– Sklepie internetowym: www.asics.pl.

Sugerowana Cena Detaliczna: 1025 PLN

Nowy METARIDE™ zawiera nie mniej niż 6 unikalnych technologii, a także nową, cyrkularną cholewkę:

 • FlyteFoam™:  Wytrzymała, lekka podeszwa środkowa zapewniająca amortyzację oraz responsywność.
 • FlyteFoam™ Propel: Pianka w podeszwie środkowej zwiększająca responsywność podczas wybicia.
 • Rearfoot GEL™: System amortyzacji zwiększający pochłanianie wstrząsów podczas lądowania na pięcie.
 • GUIDESOLE™: Nowa, miękka, wygięta podeszwa ze sztywnym przodostopiem aby zredukować wygięcie stawu skokowego.
 • 3D GUIDANCE LINE™: Ulepszona technologia GUIDANCE LINE™ przenosi środek ciężkości i pomaga w wymachu nogi.
 • GRIPSOLE™: Nowa podeszwa zewnętrzna zwiększająca przyczepność oraz trwałość.
 • METACLUTCH™: Zoptymalizowany zewnętrzny zapiętek zapewniający najlepsze dopasowanie oraz elastyczność.
 • KNIT UPPER: Tkany materiał cholewki zapewniający wsparcie oraz oddychalność.

Powyższe technologie współgrają ze sobą, aby zoptymalizować efektywność podczas wszystkich trzech faz kroku biegowego i zapewniają uczucie poruszania się bez wysiłku:

1. Kombinacja technologii FLYTEFOAM™ oraz GEL™, strategicznie rozmieszczonych w podeszwie środkowej zwiększa responsywność oraz redukuje zmęczenie mięśniowe podczas uderzenia pięty o ziemię.
FlyteFoam™, FlyteFoam™ Propel, Rearfoot GEL™

2. Nowa podeszwa zapewnia optymalne wygięcie, redukując ruch stawu skokowego oraz umożliwiając płynny, bezwysiłkowy ruch, przy jednoczesnym zapewnieniu przyczepności.
GUIDESOLE™, 3D GUIDANCE LINE™, GRIPSOLE™

3. Unikalna konstrukcja umieszcza środek ciężkości buta bliżej pięty, pomagając ci szybciej I łatwiej przetoczyć stopę podczas każdego kroku.
GUIDESOLE™, 3D GUIDANCE LINE™, GRIPSOLE™, METACLUTCH™, CIRCULAR KNIT UPPER

Aby dowiedzieć się więcej na temat produktu odwiedź: asics.pl

/materiały prasowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *