24 sierpnia 2017 By POLSKIE DROGI, Slider With 1056 Views

Mierzęcin Trail 2017

2 września 2017 roku na terenach Puszczy Drawskiej odbędzie się pierwsza edycja imprezy Mierzęcin Trail, w ramach której zaplanowano biegi na dwu dystansach: 12 km i 21 km.

Setki jezior, piękne, ciągnące się kilometrami lasy, dzikie i leniwie meandrujące rzeki. Do tego winnica i XIX-wieczny pałac z folwarkiem. W takich właśnie okolicznościach w pierwszy weekend września odbędzie się nowe wydarzenie biegowe – Mierzęcin Trail. Do wyboru są dystans półmaratonu lub 12 km, a dla najmłodszych zaplanowano biegi dla dzieci.

MierzecinTrail-Palac_BiuroZawdow
Oba biegi wystartują spod Pałacu Mierzęcin. Polnymi drogami, leśnymi duktami i ścieżkami trasa poprowadzi uczestników wzdłuż rzek Mierzęcka Struga i Pokrętna. Obiegnie również Jezioro Mierzęckie i zahaczy o lokalną winnicę. Amatorzy asfaltu nie znajdą nawet jednego metra, za to nie zabraknie pięknych widoków ani niewielkich podbiegów i zbiegów.

Bazą biegu będzie Pałac i Folwark Mierzęcin. To wyjątkowe miejsce, doskonałe do wypoczynku ze szczególnym naciskiem na spędzanie czasu na łonie natury. Odrestaurowany majątek ma bogatą ofertę noclegową i gastronomiczną oraz oferuje szereg innych atrakcji takich jak: jazdę konną, basen, fitness, nordic walking, wycieczki rowerowe czy spływy kajakowe. Start i meta biegów będą zlokalizowane w zrewitalizowanym Parku, a ostatni kilometr obu dystansów będzie przebiegał urokliwymi ścieżkami, kładkami i alejkami Ogrodu Japońskiego i Parku Angielskiego.

MierzecinTrail 12kMAPA

MierzecinTrail halfmaratonMAPA

Biegacze na obu dystansach mają do wyboru dwa rodzaje pakietów: STANDARD oraz PREMIUM zawierający nocleg dla jednej lub dwóch osób w kompleksie Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Dla uczestników przewidziano również bezpłatne pole namiotowe z dostępem do zaplecza sanitarnego. Więcej informacji dot. pakietów i ich cen oraz przebiegu tras można znaleźć na stronie www.mierzecintrail.pl

Rejestracji na biegi Mierzęcin Trail 12 km oraz Mierzęcin Trail Półmaraton można dokonać na stronie www.mierzecintrail.pl. Rejestracja na biegi dzieci będzie odbywać się w dniu zwodów.

MierzecinTrail_dojazd

Za przebieg wydarzenia, organizację biegu oraz wytyczenie i oznaczenie trasy odpowiada doświadczona ekipa, na co dzień zajmująca się organizacją imprez takich jak: ogólnopolski cykl biegów CITY TRAIL, ultramaraton TriCity Trail, Bieg Lwa i Triatlon Lwa.

/na podstawie materiałów prasowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *