12 stycznia 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 3161 Views

Nowy dystans w ramach Łemkowyna Ultra Trail 2018

18 stycznia 2018 roku startują zapisy na Łemkowyna Ultra Trail 2018, która odbędzie się w dniach 12-14 października. Jedną z nowości tegorocznej edycji jest nowy dystans. Organizatorzy zrezygnowali z dystansu 80 km. W zamian za to biegacze będą mogli zmierzyć się z łemowską „setką”. Trasa 100 km prowadzi od startu w Krynicy Zdroju do mety w Iwoniczu Zdroju, Główny Szlakiem Beskidzkim.

12.01.2018 

Największą niespodzianką tegorocznej edycji ŁUT jest nowa trasa ŁUT 100, która zastąpi dotychczasową 80 ŁUT. Meta na przepięknym deptaku w Iwoniczu Zdroju po 103 kilometrach walki z Beskidem Niskim będzie zupełnie nowym doświadczeniem i świetnym przetarciem przed 150-tką, dla tych, którzy jeszcze nie czują się gotowi na takie wyzwanie.

 • Termin: 13 października 2018
 • Dystans: 103 km
 • Przewyższenie: +4460m/-4660m
 • Limit czasu: 22 godziny
 • Start biegu: 1:00 (Krynica Zdrój)
 • Zamknięcie mety: 23:00 (Iwonicz Zdrój)
 • Trasa: Krynica Zdrój – Iwonicz Zdrój, Głównym Szlakiem Beskidzkim (czerwony)
 • Pobierz mapę >>> TU / TU
 • Zakończenie, dekoracja: Komańcza
 • Punkty UTMB/ITRA: oczekiwanie na potwierdzenie
 • Limit biegaczy: 150 osób

Opłata startowa: do 28 lutego 2018 r. – 250 zł / od 1 marca do 30 czerwca – 270 zł / od 1 lipca do 6 września – 290 zł
Bilety na transport na start oraz po biegu będą dostępne od 18 stycznia do 5 września w sklepie online pod adresem sklep.ultralemkowyna.pl. Organizator zapewnia nieodpłatne noclegi w noc z soboty na niedzielę (13/14 października) w Komańczy w warunkach turystycznych (własna karimata i śpiwór).

Punkty odżywcze: Na trasie rozstawionych będą 4 punkty odżywcze, z których co najmniej 2 będą jednocześnie punktami pomiaru czasu. Na punktach odnotowywany będzie czas przybycia zawodników. Ponadto Organizator zastrzega sobie prawo do punktów kontrolnych „lotnych”, które mogą przemieszczać się po całej trasie. Szczegółowa rozpiska punktów odżywczych i kontrolnych zostanie podana w komunikacie technicznym.

Wyposażenie obowiązkowe: plecak/nerka, pojemnik na wodę o pojemności min. 1 litra (bidon/bukłak/butelka itp.), kubek na wodę lub odkręcany bidon do nabierania napojów, na punktach – min. 120ml (może być bidon j.w.), latarka czołowa z naładowanymi bateriami, zapasowa latarka z naładowanymi bateriami, folia NRC – minimalny rozmiar 140x200cm, gwizdek (może być wbudowany w plecak), bandaż elastyczny + opatrunek jałowy, ważny dowód osobisty lub paszport, gotówka – minimum 50 zł, naładowany telefon komórkowy z aktywnym roamingiem, koniecznie wpisany numer alarmowy do Organizatora oraz numer GOPR, mapy trasy (dostarczone przez organizatora), numer startowy – w widocznym miejscu – na całej trasie rękawiczki – pełne czapka/buff, długie spodnie lub legginsy (akceptowane 3/4 wraz z długimi skarpetami – ważne, aby cała noga była przykryta), bluza z długim rękawem, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, buty odpowiednie do biegów górskich, tylne oświetlenie w kolorze czerwonym.

Więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji już wkrótce.

Zapraszamy na stronę Łemkowyna Ultra Trail / Zapraszamy na fan page na Facebooku / profil na Instagramie

Zdjęcie „otwarciowe”: Julita Chudko

Portal www.runandtravel.pl jest patronem medialnym Łemkowyna Ultra Trail.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *