5 października 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1413 Views

Piotr Hercog startuje w Ultra Trail Atlas Toubkal 2017

Sezon biegów górskich 2017 zmierza powoli ku końcowi, większość biegaczy ma już za sobą najważniejsze starty, często traktując jesienne imprezy już bardziej rekreacyjnie. Inaczej jest w przypadku Piotra Hercoga, który już w najbliższy weekend zmierzy się ze 105 km (+6500 m) trasą Ultra Trail Atlas Toubkal, i tym samym… rozpocznie swoją drugą cześć sezonu.


Ultra Trail Atlas Toubkal odbędzie się już po raz dziewiąty, a uczestnicy mają do wyboru 4 dystanse – od 12 do 105 km oraz formułę Challenge, na którą składają się zmagania na dystansie 26 i 42 km. Cała impreza odbywa się od 5 do 9 października, a zawodnicy będą rywalizować w otoczeniu najwyższego szczytu Maroka – czyli Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m).

Piotr Hercog / fot. Łukasz Buszka

Start najdłuższego dystansu odbędzie się w sobotę 7 października o godzinie 6.00 rano czasu miejscowego, a zawodnicy będą wbiegać nawet powyżej 3500 m n.p.m. Limit czasu wynosi 36 godzin, a pierwszy zawodnik spodziewany jest po około 13 godzinach. Rekord trasy – należący do Anrauda Lejeune – pochodzi z 2013 roku i wynosi 12:49:44.

Dla Piotrka Hercoga nie będzie to docelowy start w drugiej części sezonu. W planach ma bowiem jeszcze grudniowy start w Extreme Marathon Kilimanjaro. Tuż przed startem zapytaliśmy Piotrka o samopoczucie, aklimatyzację i taktykę na zawody.

W Maroku przebywam zaledwie od kilku dni, ale udało mi się już dwa razy stać na Tubkalu. Nie wiem, czy tak krótki czas wystarczy na aklimatyzację. Zapewne ciężko mi będzie powalczyć o zwycięstwo w tych zawodach. Te kilka dni to chyba jednak za mało, żeby poznać specyfikę tego terenu. Na listach startowych można zobaczyć wielu świetnych zawodników. Z drugiej strony przed nami kilkanaście godzin biegu i wszystko może się zdarzyć. Na pewno nie przyjechałem tutaj na wycieczkę krajoznawczą i dam z siebie jak najwięcej podczas startu.

Na listach startowych na tym dystansie widnieje również inny zawodnik z Polski – Wacław Wielopolski

Zapraszam na FP Piotra Hercoga >>> TU
Zapraszamy na stronę  Ultra Trail Atlas Toubkal >>> TU

Piotr Hercog / fot. Łukasz Buszka

Zdjęcia w materiale: Łukasz Buszka

/informacja prasowa/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *