16 czerwca 2021 By TRAVEL With 3119 Views

Planujesz wyjazd na Litwę? Sprawdź zasady obowiązujące od 14 czerwca 2021 r.

Po kilku miesiącach lockdownu, Litwa otworzyła swoje granice i przygotowuje się na nadciągających turystów. Niewielkie rozmiary kraju, obfitość tras campingowych oraz przyjazne cenowo opcje podróży sprawiają, że kraj ten jest idealnym miejscem na letni wypad dla gości z Polski.


16.06.2021 r.

Litwa – zgodnie z najnowszymi wytycznymi ECDC – zniosła ograniczenia wjazdu dla polskich turystów. Od 14 czerwca 2021 r. podróżni z krajów pomarańczowych i zielonych, takich jak Polska, którzy mają negatywne wyniki badań na obecność COVID-19 lub zostali zaszczepieni/wyleczeni z wirusa, mogą swobodnie podróżować na Litwę bez konieczności kwarantanny po przyjeździe.

Przedstawiciele Lithuania Travel, narodowej agencji rozwoju turystyki, zapewnili, że litewskie przedsiębiorstwa turystyczne są przygotowane do intensywnego sezonu letniego i cieszą się na przyjęcie międzynarodowych turystów.

Przed pandemią polscy turyści podróżujący na Litwę stanowili istotną część gospodarki sektora turystycznego, wydając rocznie prawie 100 mln euro. Oczekuje się, że wraz z turystami z Niemiec, Finlandii i Estonii – innych krajów sąsiadujących z Litwą, których mieszkańcy stanowią jedną czwartą wszystkich odwiedzających Litwę – podróże bez ograniczeń przyczynią się do jeszcze szybszego ożywienia krajowego biznesu turystycznego.

Niewielkie rozmiary Litwy, obfitość tras kempingowych oraz przystępne ceny sprawiają, że kraj ten jest idealnym miejscem na letni wypad dla turystów podróżujących samolotem, samochodem, promem lub pociągiem. Począwszy od lotu balonem po wileńskim niebie, poprzez zwiedzanie dawnych pogańskich wiosek na Żmudzi, aż po skorzystanie z luksusowych zabiegów SPA – Litwa ma coś do zaoferowania dla każdego.

Ponieważ większość atrakcji turystycznych na Litwie jest już otwarta, odwiedzający mogą z łatwością zwiedzać kraj z minimalnymi ograniczeniami dotyczącymi imprez wewnętrznych i maskowania.

Więcej informacji na temat przepisów COVID-19 jest dostępnych tutaj.

/informacja prasowa/

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *