8 maja 2018 By TRAVEL With 1158 Views

Powrót nowych technologii w wiosenno-letniej kolekcji marki Columbia.

W sezonie wiosenno-letnim marka Columbia Sportswear powraca z innowacyjnymi technologiami, w tym m.in. z OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO, wprowadzając je do portfolia obuwia trekkingowego i  przedstawiając nowy kolor swojej najbardziej ekologicznej kurtki. 

8.05.2018 r.

W sezonie wiosenno-letnim marka Columbia Sportswear powraca z innowacyjnymi technologiami OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO, wprowadzając je do portfolia obuwia trekkingowego i  przedstawiając nowy kolor swojej najbardziej ekologicznej kurtki. Na lato Columbia przygotowała również nową technologię Omni-Shade Sun Deflector, która w połączeniu z istniejącymi rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi zapewnia maksymalny komfort i ochronę podczas letnich aktywności na świeżym powietrzu.

W dni wiosennych chłodów i pochmurnej pogody miłośnicy oudooru docenią ubrania z technologią OutDry Extreme i OutDry Extreme ECO. Kurtki OutDry Extreme są w 100% wodoszczelne, a dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, polegającemu na umieszczeniu oddychającej membrany na zewnątrz, zdobyły wiele wyróżnień przyznawanych przez prestiżowe magazyny branżowe. Oprócz wodoszczelności, jednym z podstawowych kryteriów funkcjonalności jest trwałość oraz waga, pozwalająca na łatwe spakowanie kurtki. Dlatego Columbia w kolekcji wiosennej proponuje innowacyjną damską i męską wersję wodoodpornej kurtki z podklejanymi szwami OutDry EX Featherweight, która waży zaledwie ok. 200 gram i  bez problemu zmieści się do małego plecaka. Sugerowana cena detaliczna tej kurtki to 839 zł.

OutDry EX Featherweight

Technologia OutDry Extreme ECO

Kolejną nowością kolekcji OutDry Extreme jest wprowadzenie technologii OutDry Extreme ECO – wodoodpornej, oddychającej membrany wyprodukowanej bez użycia PFC – do obuwia w modelach Daska Pass III Titanium OutDry Extreme ECO (799 zł) i Conspiracy III Titanium ECO (629 zł). Oba fasony zostały zaprojektowane z myślą o środowisku i zawierają materiały pochodzące z recyklingu, które znalazły zastosowanie w cholewce i podeszwie buta. W modelu Conspiracy materiały te stanowią nawet 40%.

Conspiracy III Titanium ECO

Technologia OutDry Extreme ECO po raz pierwszy została zaprezentowana na wiosnę 2017 w rewolucyjnej, wodoodpornej, wyjątkowo oddychającej, pozbawionej barwników białej kurtce, która odpowiada trendom ochrony środowiska i jest wykonana bez użycia perfluorowęglowodoru (PFC – sztuczne organiczne materiały), w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu (21 plastikowych butelek). W tegorocznej kolekcji wiosennej kurtka ta wraca w nowym, grafitowym kolorze. Rewolucyjny proces trwale zabarwia membranę naturalnym pigmentem z węgla drzewnego bambusa, bez użycia wody. Sugerowana cena detaliczna kurtki: 839 zł.

OutDry EX ECO Tech Shell

 

Technologia Omni-Shade

W letnie upały każdy doceni ubrania chroniące przed wysokimi temperaturami, potem i słońcem. Columbia Sportswear oferuje różne materiały z wieloma technologiami. Dziesięć lat temu Columbia przedstawiła technologię Omni-Shade, która chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, blokując większość szkodliwych promieni słonecznych. Ochrona jest istotna, ale najważniejszą sprawą przy letnich aktywnościach na świeżym powietrzu jest zapewnienie komfortu i poczucia przyjemnego chłodu. Omni-Wick to najbardziej zaawansowana technologia kontroli wilgotności przy poceniu się ciała. Ubrania z materiału Omni-Wick szybko odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Jest ona następnie rozprowadzana po całej powierzchni materiału i szybko odparowuje, dzięki czemu zapewnia uczucie suchości i pomaga regulować temperaturę ciała. Z kolei, Omni-Freeze Zero jest jedną z najnowszych technologii dla entuzjastów aktywności w letnich miesiącach, a efekt chłodzenia jest tu aktywowany przez kontakt z potem. W materiał wplecione są drobne pierścienie, w których jest skoncentrowany polimer chłodzący naskórek. Technologia Omni-Freeze Zero zmniejsza temperaturę materiału, przyspiesza proces odprowadzenia wilgoci i  zapewnia natychmiastowe chłodzenie z długotrwałym efektem. Testy Popular Science wykazały, że koszule z Omni-Freeze Zero są nawet o 10°C chłodniejsze niż koszule stworzone z innych materiałów. W letniej kolekcji Columbia ta technologia jest szeroko stosowana, począwszy od koszulek i koszul, po czapki i kapelusze.

FKT Short Sleeve Shirt

Nowością w roku 2018 jest rewolucyjna technologia Omni-Shade Sun Deflector, która przenosi produkty Columbia Sportswear na nowy poziom funkcjonalności. Technologia składa się z umieszczonych na materiale drobnych kropek dwutlenku tytanu, które aktywnie odbijają promienie słoneczne. Produkty z Omni-Shade Sun Reflector występują w połączeniu z innymi technologiami (Omni-Shade, Omni-Wick lub Omni-Freeze Zero) dla zapewnienia jeszcze lepszego efektu chłodzenia. Jednym z produktów z tą technologią są koszulki FKT Short Sleeve Shirt (299 zł).

/materiał prasowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *