Bartek Przedwojewski ©️GoldenTrailSeries®️ – Azores Trail Run®️/ fot. Martina Valmassoi

23 marca 2021 By RUNSTYLE, WYDARZENIA With 514 Views

Salomon Running Camp 2021

W dniach 1-9 kwietnia 2021 roku El Hierro na Wyspach Kanaryjskich będzie gościł najlepszych biegaczy z teamu Salomona, w tym m.in. Bartłomieja Przedwojewskiego. Powód? Coroczny obóz biegowy przygotowujący do biegowego sezonu.

31.03.2021  r.

Początek sezonu biegowego 2021 wiąże się z dużymi nadziejami, że w tym roku  powrócimy do normalnych startów. Mając to na uwadze, zespół najlepszych biegaczy Salomona na początku kwietnia (1-9 kwietnia) wyjeżdża na El Hierro (Wyspy Kanaryjskie) na tygodniowe szkolenie.  Na  El  Hierro  pojawią  się  m.in. Bartłomiej Przedwojewski, Rémi Bonnet, Thibaut Baronian, Maude Mathys, Judith Wyder. Do dwóch Szwajcarek dołączy Ana Cufer ze Słowenii, specjalistka od zbiegów (najlepsza w tej kategorii na mistrzostwach Golden Trail).

Wszyscy biegacze krótkodystansowi będą przygotowywać się do Golden Trail World Series. Sezon miał rozpocząć się w czerwcu podczas maratonu Zegama-Aizkorri, ale niestety już wiemy, że impreza została przełożona na 2022 rok. Na obozie treningowym pojawi się również kilku długodystansowych biegaczy z teamu Salomona, na czele z trzykrotnym zwycięzcą UTMB® Francois D’haene z Francji. Z Francji będzie również Camille Bruyasv, która zajęła 3. miejsce w wyścigu CCC kobiet na UTMB® w 2019 roku. Do francuskiego kontyngentu dołączy Beth Pascall z angielskiego Lake District, która w 2020 roku ustanowiła nowy kobiecy rekord na Bob Graham Round.

El Hierro z racji mocno technicznego terenu jest idealnym miejscem do treningów. Codzienny trening w czasie obozu będzie połączeniem biegania (około 40 km dziennie, z dużą ilością verticali) z treningiem crossowym. Pojawią się również elementy kolarstwa szosowego, kolarstwa górskiego oraz inne ciekawe zajęcia, takie jak nurkowanie z akwalungiem czy rejs łodzią. Ciekawostką  może  być  już  to,  że  po przylocie cały zespół ruszy do hotelu… na rowerach. Dokładnie tak! Na wszystkich biegaczy czeka 70-kilometrowa wycieczka rowerowa z lotniska do hotelu. Oczywiście ich bagaże będą podróżować osobno.

Niestety na obozie nie pojawią się Włoch  Davide Magnini, który właśnie kończy sezon skimo oraz Courtney Dauwalter, Mira Rai i Stian Angermund-Vik, którzy nie mogą uczestniczyć z powodu przepisów dotyczących kwarantanny. Emelie Forsberg i Kilian Jornet nie przyjadą na Wyspy Kanaryjskie z dużo bardziej pozytywnego powodu – w najbliższych tygodniach para oczekuje narodzin drugiego dziecka.

Zdjęcie „otwarciowe”: Martina Valmassoi

/opracowanie  Monika  Bartnik/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *