3 kwietnia 2019 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 2255 Views

Switchback ISO. Nowość w ofercie marki Saucony

Marka Saucony przygotowała buty specjalnie dla pasjonatów trailu. Switchback ISO to zupełnie nowy model w kolekcji wiosenno-letniej. Cechuje się wyjątkową elastycznością oraz jest jednym z najlżejszych w swoim segmencie.

Saucony Switchback ISO to nowy model w kolekcji, wyposażony w system wiązania BOA. Rozwiązanie znane i cenione w sprzęcie innych dyscyplin coraz częściej znajduje zastosowanie w butach do biegania. Trenując, zwłaszcza w zmiennym terenie poza szlakiem, ryzyko rozwiązania buta jest większe. Mechaniczny system wiązania pozwala mieć pewność, że stopa cały czas będzie w równym stopniu „opleciona” cholewką. Całą koncentrację możemy wówczas skierować na bieg.

– Podeszwa środkowa o niskim profilu, 4 mm dropu, jest wyposażona w materiał EVERUN na całej długości, co daje elastyczność i amortyzację. Zewnętrzna podeszwa została wykonana z gumy PWRTRAC o dwóch różnych gęstościach. Szutrowe drogi i śliskie kamienie, tam Switchback ISO sprawdza się najlepiej. Jest to model dla wszystkich, którzy szukają rozsądnego minimalizmu w butach, a zarazem dla szybkich i zaawansowanych „górali” – mówi Tomasz Domżalski, ambasador Saucony Polska.

Nie jest tajemnicą, że bieganie w terenie pozwala budować naturalną siłę nóg, poprawia wytrzymałość oraz korzystnie wpływa na koordynację czy dynamikę. Nowy model Saucony z powodzeniem może posłużyć jako terenowy but startowy. Jego cechą charakterystyczną jest również niska waga (damskie ok. 227 g / męskie ok. 278 g), która plasuje go wśród najlżejszych modeli trailowych dostępnych obecnie na rynku. Elastyczna podeszwa daje poczucie naturalności podczas biegu i pracuje razem ze stopą z każdym kolejnym krokiem.

Modele są dostępne w wersji zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Drop, czyli różnica pomiędzy piętą oraz palcami, wynosi 4 mm.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *