11 lipca 2017 By RUNSTYLE, RZECZY, TRAVEL With 1946 Views

Szybszy i ostrzejszy, czyli nowy teleobiektyw Nikkona.

Nikon daje wszystkim specjalizującym się w fotografii sportowej, przyrodniczej i podróżniczej możliwość lepszego fotografowania z ręki za sprawą teleobiektywu AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR. Szybszy tryb AF w połączeniu z trybem redukcji drgań SPORT VR pozwala doskonale uchwycić cenne momenty akcji bez utraty ostrości. Lżejsza, odporna na warunki pogodowe konstrukcja sprawdzi się wszędzie.

Szybkie i ciche ustawienie ostrości
Najnowsze wcielenie tego pełnoklatkowego teleobiektywu zmiennoogniskowego pozwala rejestrować wyjątkowe zdjęcia i filmy – od wyrazu twarzy zwycięzcy aż po ptaki w locie. Jako obiektyw typu AF-P NIKKOR, ten model jest wyposażony w silnik krokowy firmy Nikon, który pozwala ustawić ostrość niezwykle szybko i cicho. System redukcji drgań (VR) działa teraz szybciej, ciszej i wydajniej.

Tryb redukcji drgań
Obiektyw jest również wyposażony w tryb redukcji drgań SPORT VR znany z profesjonalnych obiektywów firmy Nikon. Tryb redukcji drgań SPORT VR, ulubiony przez fotografów akcji, umożliwia niezawodne śledzenie szybko poruszających się obiektów – nawet takich, które poruszają się w nieprzewidywalny sposób.

Precyzyjne wartości ekspozycji podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych
Kolejną funkcją zapożyczoną z profesjonalnych obiektywów firmy Nikon jest elektromagnetyczna przysłona zapewniająca precyzyjne wartości ekspozycji podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych. A dodatkowe wyposażenie w przełączniki trybów A/M i M/A ułatwia użycie priorytetu ręcznego ustawiania ostrości – wystarczy obrót pierścienia ustawiania ostrości obiektywu. Preferowane przez fotografów sportu tryb M/A umożliwia ręczne doostrzenie praktycznie bez żadnej zwłoki. Tryb ustawiania ostrości A/M jest mniej czuły, co ogranicza ryzyko niezamierzonego przełączenia autofokusa z ustawienia automatycznego do manualnego.

Najważniejsze zmiany – nowe funkcje obiektywu AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR

  • Większa elastyczność: ten obiektyw o zmiennej ogniskowej 70–300 mm (105–450 mm w przypadku użycia z lustrzanką cyfrową Nikon formatu DX) charakteryzuje się minimalną odległością zdjęciową wynoszącą 1,2 m w całym zakresie ogniskowych oraz maksymalną skalą odwzorowania 0,25x.
  • Silnik krokowy AF-P: umożliwia ultraciche i ultraszybkie ustawianie ostrości. Dzięki niemu na rejestrowanym materiale wideo praktycznie nie słychać hałasu silnika.
    Zaawansowany system redukcji drgań (VR): umożliwia fotografowanie z zastosowaniem czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 4,5 stopnia¹.
  • Tryb redukcji drgań SPORT VR: zapewnia stabilniejszy obraz w wizjerze, co przydaje się podczas fotografowania wyjątkowo szybkiej akcji, a także podczas panoramowania.
  • Konstrukcja odporna na warunki pogodowe: każda ruchoma część tubusu obiektywu jest uszczelniona w celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody.
  • Dziewięciolamelkowa przysłona elektromagnetyczna: gwarantuje stabilne automatyczne ustalanie ekspozycji nawet podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych. Przysłona o okrągłym otworze umożliwia uzyskanie naturalnego efektu rozmycia tła.
  • Niezwykła kontrola: przełączniki trybu ustawiania ostrości A/M i M/A. Pierścień ustawiania ostrości oraz pierścień zoomu pokryto antypoślizgowym materiałem, który umożliwia pewny chwyt.

    1 Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association.

/na podstawie materiałów prasowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *