30 marca 2018 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1614 Views

Wiosna i lato 2018 z Hoka One One

Wraz z premierą sezonu wiosna/lato 2018 do polskich sklepów trafiły nowe modele oraz odświeżone wersje flagowych już modeli butów Hoka One One. Zapraszamy na krótką prezentację.

HOKA ONE ONE Speedgoat 2

HOKA ONE ONE Speedgoat 2 / model męski

Speedgoat 2 to najbardziej ceniony i najlepiej sprzedający się trailowy model w ofercie Hoka One One.

 • Niezwykle lekki, cechujący się świetną dynamiką i wytrzymałością, zaprojektowany został myślą o najbardziej wymagających, górskich biegach.
 • Doskonałą amortyzację i odporność na wstrząsy zapewnia gruba, niemal 3- cm, warstwa pianki Eva.
 • Pełną przyczepność do wymagającego podłoża – takiego jak skała, kamienie czy szutry – gwarantuje podeszwa Vibram® MegaGrip.
 • Zaledwie 5 mm drop, czyli różnicą pomiędzy wysokością palców a pięty, dodatkowo sprzyja komfortowi na trasie, sprawiając, iż w butach biega się naturalnie.
 • Zmianie w stosunku do wcześniejszej wersji uległa cholewka – poszerzona w kluczowych miejscach, lepiej oddychająca i z dodatkowo wzmocnioną siateczką.
 • Waga pary: 592 g – model męski w rozmiarze 42 2/3, 474 g – model damski w rozmiarze 38 2/3.

HOKA ONE ONE Clifton 4

HOKA ONE ONE Clifton 4 / model męski

Flagowy model buta na długie, asfaltowe dystanse, i wciąż, od samego początku obecności Hoki w Polsce, najlepiej sprzedający się model miejski.

 • Łączy w sobie szybkość, lekkość oraz osławiony komfort, znany z poprzednich wersji buta.
 • Niemal symetryczny profil Meta-Rocker wspomaga bieganie „ze śródstopia” i szybsze przetaczanie stopy, a niski, 5-mm drop zapewnia naturalne ułożenie stopy podczas biegu.
 • Mocną stronę Cliftona 4 stanowi siatkowana cholewka o bezszwowej konstrukcji – w stosunku do wcześniejszych wersji miększa i lepiej oddychająca, a zarazem bardziej wytrzymała, do tego z lepiej dopasowującym się zapiętkiem.
 • Niewątpliwy atut Cliftona 4 stanowi zewnętrzna podeszwa ze specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem, który – dzięki optymalnie rozmieszczonej gumie – zapewnia świetną przyczepność na twardej i płaskiej nawierzchni.
 • Waga pary: 512 g – model męski w rozmiarze 42 2/3, 422 g – model damski w rozmiarze 38 2/3.

HOKA ONE ONE Challenger ATR 4

HOKA ONE ONE Challenger ATR 4 / model męski

Najbardziej uniwersalny model w ofercie Hoki, niekiedy nazywany „Cliftonem dla trailu”. Jeśli ktoś planuje kupić buty do biegania zarówno po skałach, nierównej, utwardzonej powierzchni, jak i po lesie, szutrach i asfalcie, a nie chce wydawać pieniędzy na dwie pary butów, Challenger ATR 4 jest modelem, który sprawdzi się na wszystkich wymienionych nawierzchniach.

 • Świetny stosunek wagi do amortyzacji, wzmocniona, w stosunku do wcześniejszych wersji, poszerzona i lepiej oddychająca cholewka, niezwykle niska waga.
 • Wytrzymała podeszwa ze zróżnicowanym bieżnikiem, umożliwiającym dopasowanie do zmieniającego się podłoża. Jego przednia część posiada 4-mm wypustki, które pozwalają utrzymać się na miękkim podłożu, tylnia z kolei zapewnia stabilizację na asfalcie.
 • Typowa dla Hoki, kołyskowa budowa, z zaledwie 5-mm dropem, zapewniają naturalną pracę stopy w czasie biegu.
 • Waga pary: 518 g – model męski w rozmiarze 42 2/3, 416 g – model damski w rozmiarze 38 2/3.

 

HOKA ONE ONE Arahi 2

HOKA ONE ONE Arahi 2 / model męski

Model dedykowany biegaczom długodystansowym z pronującym typem stopy, dedykowany twardym nawierzchniom i klasyfikowany jako but miejski.

 • W porównaniu do poprzedniej wersji mocno poprawiona została oddychalność buta. Cholewka została stworzona z jeszcze cieńszego i lżejszego materiału, nie tracąc przy tym na wytrzymałości. Biegacz otrzymuje w niej więcej miejsca na stopę i palce.
 • Śródpodeszwa bazuje na innowacyjnym systemie wsparcia J-Frame™, dzięki któremu została wzmocniona pianka EVA, zapewniającą typową dla Hoki, świetną amortyzację.
 • Kołyskowa budowa, związana z zastosowaniem technologii Meta-Rocker i 5 mm drop pozwalają na optymalnie szybkie przetoczenie stopy i jej naturalne ułożenie w czasie biegu.
 • Kluczowy element stanowi wytrzymała podeszwa zewnętrzna, bazująca na bieżniku przystosowanym do utwardzanych, miejskich powierzchni.
 • Waga pary: 520 g – model męski w rozmiarze 42 2/3, 432 g – model damski w rozmiarze 38 2/3.

 

UWAGA: Wszystkie osoby zainteresowane darmowymi testami obuwia Hoka One One mogą nieodpłatnie testować buty w ramach dwóch niezależnych setów testowych, będących aktualnie w posiadaniu Sklepu Biegacza w Katowicach oraz Natural Born Runners w Poznaniu. Wystarczy wcześniej zgłosić się telefonicznie, mailowo lub osobiście do danego sklepu, i umówić się na testy w czasie, gdy set znajduje się w posiadaniu danego sklepu. Każdy set zawiera kluczowe modele w kilkunastu rozmiarach, zarówno w opcji damskiej, jak i męskiej. Należy pamiętać, iż sety są regularnie przekazywane pomiędzy sklepami i posiadają buty jedynie na okres od dwóch do czterech tygodni, w zależności od ustaleń z dystrybutorem.

/na podstawie materiałów prasowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *