21 października 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 790 Views

WTM 2017, czyli przedświąteczne bieganie w Beskidzie Wyspowym.

Niecałe 50 km od Krakowa rozciąga się kraina pozwalająca na pokonanie przewyższeń, których istnienie zadziwia… Żeby wejść na kolejny szczyt, musisz zejść z poprzedniego i „wytracić” wysokość. Jeżeli chcesz się przekonać jak biega się po oddalonych od siebie górach-wyspach w Beskidzie Wyspowym, już dzisiaj zapisz się na drugą edycję Winter Trail Małopolska, bo wolnych miejsc jest coraz mniej…

21.10.2017

Kolejna edycja Winter Trail Małopolska odbędzie się 16 grudnia 2017 r. W ramach imprezy biegacze mogą wybrać trzy dystanse: 48 km, 30 km i 10 km. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych dystansów znajdziecie na naszej stronie >>> TU

Paweł Derlatka / fot. archiwum prywatne

– Beskid Wyspowy nie jest jeszcze należycie doceniany. Turyści i biegacze jeżdżą w wysokie Tatry, żeby oglądać krajobrazy, trenować, podczas gdy niecałe 50 kilometrów od Krakowa rozciąga się kraina pozwalająca na pokonanie przewyższeń, których istnienie zadziwia. To nie są łatwe biegi, ale pokonanie tych tras przygotowuje biegaczy na wielkie wyzwania jak Ultra-Trail du Mont Blanc i daje ogromną satysfakcję. Obiecuję – mówi Paweł Derlatka, główny pomysłodawca i kierownik festiwalu biegów górskich Winter Trail Małopolska.

Trasy wszystkich dystansów prowadzone są przez tereny Beskidu Wyspowego, nadleśnictw – myślenickiego i limanowskiego. Mają swój start i metę w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”, położonej w środku pięknego, cichego lasu. Są pętlami przecinającymi Lubogoszcz, Lubomir i Szczebel. – Piękno tych terenów i trudne technicznie trasy ściągają na nasze zawody coraz więcej osób. Organizujemy Winter Trail Małopolska po raz drugi, do wydarzenia pozostały dwa miesiące, a listy startowe pękają w szwach. Cieszy nas fakt, że biegacze wracają na nasze biegi – zmierzyć się z trasą i z samym sobą. Jako Organizatorzy, dopełnimy wszelkich starań, żeby zawodnicy mogli myśleć jedynie o bieganiu, podziwiając piękno lasów Beskidu Wyspowego – zapewnimy punkty odżywcze z gorącymi posiłkami i napojami, opiekę medyczną i dobrze oznaczone trasy – mówi Paweł Derlatka.

Winter Trail Małopolska to Święto Biegania – ognisko z pieczonymi ziemniakami, prezenty w pakietach startowych i ciepła świąteczna atmosfera. Wszystkiemu towarzyszy zapach lasu. W czasie wydarzenia będzie trwać zbiórka karmy, koców, ręczników dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką podkrakowskich przytulisk, a także odzieży sportowej dla Pacjentów Ośrodka MONAR, którzy wychodzą z uzależnień również dzięki aktywności sportowej.

Magdalena Zyguła / fot. archiwum prywatne

– Każdy z nas uczestnicząc w zawodach sportowych dostaje koszulki techniczne, których potem nie ubiera albo ubiera kilka razy i wkłada do szafy. O takie rzeczy nam chodzi. Nie trzeba nic kupować, wydawać kolejnych pieniędzy. Prosimy Was o rozejrzenie się wokół siebie. Na pewno otaczają Was rzeczy, których nie używacie, a którym można dać nowe życie – rzeczy niezbędne dla pacjentów MONARU-u i dla zwierzaków – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora Winter Trail Małopolska.

Fundacja 4 Alternatywy, organizator Winter Trail Małopolska, jest członkiem International Trail Running Association, a pokonanie tras biegów na 48 i 30 km daje punkty klasyfikacyjne do udziału w biegach klasyfikacji ITRA i biegu UTMB (bieg WUTM 48 – 3 punkty, bieg WUTM 30 – 2 punkty).

 

 

  • Link do zapisów >>> TU
  • Zapraszamy na stronę Winter Trail Małopolska >>> TU
  • Zapraszamy na fan page Winter Trail Małopolska >>> TU
  • Zapraszamy na profil na Instagramie Winter Trail Małopolska >>>  TU

/na podstawie informacji prasowej/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *