31 grudnia 2020 By LUDZIE, RUNSTYLE With 881 Views

„Zach” | Film o amerykańskim biegaczu Zachu Millerze

30 grudnia 2020 roku swoją premierę miał film „Zach” o amerykańskim biegaczu Zachu Millerze wyprodukowany przez Billy Yang Films.

—————————————————————————————————————————————

30.12.2020 r.

Zach Miller urodził się w Kenii i tam właśnie – zanim przeniósł się do Lancaster w Pensylwanii – spędził pierwsze lata swojego życia. Pensylwania – w tym szczególnie wzgórza i gęste lasy wiejskiego hrabstwa Lancaster – stała się tym miejscem, dzięki któremu Zach rozbudził  w sobie miłość do biegania. Swoją karierę biegową, po licealnych startach w zawodach, kontynuował w Rochester Institute of Technology w Rochester w stanie Nowy Jork. Po studiach Zach znalazł  pracę na statkach wycieczkowych i jak na ironię losu to właśnie podróżując na wycieczkowcu przez sześć kontynentów odkrył swój talent do biegania na długich dystansach. Trenowanie na okrętowych bieżniach i bieganie w przypadkowych miejscach po zacumowaniu statku nie przeszkodziło mu w zwycięstwach m.in. w JFK 50 Mile 2013 w Maryland czy  Lake Sonoma 50 Mile w Kalifornii w 2014 roku. Potem Zach przeniósł się do Manitou Springs w Kolorado, gdzie biegał na wysokogórskich szlakach w regionie Pikes Peak.  Po około roku życia w mieście Zach podjął pracę jako dozorca w sławnym Barr Camp, który znajduje się w połowie wysokości Pikes Peak, najwyższego szczytu południowego pasma Gór Skalistych w Ameryce Północnej (4 302 m n.p.m.) To właśnie tutaj od 1956 r. rozgrywany jest Pikes Peak Marathon, wchodzący obecnie w skład Golden Trail Series.  Pracując na takiej wysokości w otoczeniu pięknych i wymagających szlaków Zach ma świetną bazę wypadową do treningów.

W 2015 roku Zach Miller został pierwszym Amerykaninem, który wygrał CCC (101 km) w ramach Ultra Trail du Mont Blanc. W2016 roku zajął  1. miejsce w Madiera Island Ultra Trail Race. W 2016 i 2017 znalazł się w pierwszej dziesiątce finisherów Ultra-Trail Du Mont-Blanc. W 2015 i 2016 wygrał The North Face Endurance Challenge 50 Mile Championships w Kalifornii. W 2020 roku miał w planach reprezentowanie drużyny USA na Mistrzostwach Świata IAU Ultra Trail w Hiszpanii, a następnie planował wrócić do Francji, aby ponownie wystartować w UTMB.

—————————————————————————————————————————————

„ZACH” Film by Billy Yang

30 grudnia 2020 roku swoją premierę miał film „Zach” o amerykańskim biegaczu Zachu Millerze wyprodukowany przez Billy Yang Films. Twórcą filmu „Zach” jest Billy Yang, który łączy w swojej filmowej pracy pasję do gór z pasją do opowiadania historii. Film – dostępny na YT – to opowieść o niesamowitej biegowej podróży Zacha, o jego starcie w UTMB 2016-2018, o tym, gdzie i jak dorastał, o jego etyce pracy.

Zdjęcia w materiale: plakat do filmu oraz kadry z filmu / Billy Yang Films

Opracowanie: Monika Bartnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *