6 sierpnia 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 3103 Views

Bartłomiej Przedwojewski z 3. miejscem podczas trzeciego biegu z cyklu GTWS 2022 – Stranda Fjord Trail Race

Bartłomiej Przedwojewski – zawodnik Salomon Team – wraca z Norwegii z 3. miejscem podczas trzeciego biegu z cyklu Golden Trail World Series 2022: Stranda Fjord Trail Race.

6.08.2022 r.

Stranda Fjord Trail Race (25 km / 1700 m+) w Norwegii – który odbył się  6.08.2022 r. – został ogłoszony najbardziej technicznym biegiem podczas cyklu Golden Trail World Series 2022: był deszcz, temperatury oscylujące wokół 0°C na szczycie, strome podbiegi, kamieniste zbiegi oraz błoto. Z tych wszystkich wyzwań zwycięsko wyszli Jonathan Albon oraz Sophia Laukli, którzy wygrali rywalizację. Bartłomiej Przedwojewski zajął 3. miejsce.

Jonathan Albon zwycięża po raz kolejny!

Podium mężczyzn / GoldenTrailSeries / Stranda Fjord Trail Race / Jordi Saragossa

Rywalizację podczas Stranda Fjord Trail Race na dystansie 25 km / 1700 m+ wygrał Jonathan Albon (Team The North Face – Wielka Brytania). Dystans ten pokonał w czasie 02:24:02. Jonathan mieszka w Norwegii już od ponad 7 lat, więc biegł na swoim terenie. Wygrał już Marathon du Mont-Blanc, a teraz ma drugie zwycięstwo na swoim ulubionym terenie.

To zabawne, bo zdecydowałem się wystartować dopiero w ubiegłym tygodniu. Bieg organizowany jest tuż obok mojego miejsca zamieszkania i nie mogłem nie przyjechać. Zwłaszcza, że ​​po raz pierwszy w historii cyklu Golden Trail World Series odbywał się w Norwegii. Ten bieg jest naprawdę inny niż biegi w Europie, różne ścieżki i inny teren. Ciekawie jest zobaczyć najlepszych sportowców na świecie, którzy rywalizują na takim terenie.

Drugie miejsce z czasem 02:26:45 zajął ekspert od technicznych biegów terenowych: Manuel Merillas (Team Scarpa, Hiszpania).

Zaczęło się zbyt szybko i nawet jeśli mogłem nadążyć za czołówką, postanowiłem pozwolić im odlecieć i zachować energię na zbieg. Tam zacząłem nadrabiać zaległości, ale kiedy biegłem z Bartem, cierpiałem. Jestem bardzo zadowolony z 2. miejsca, tuż za Jonem, bo on zna ten teren na pamięć. Teraz muszę zdecydować, czy jadę do Sierre-Zinal i USA, czy od razu na następną część serii.

Bart Przedwojewski / GoldenTrailSeries / Stranda Fjord Trail Race / Philipp Reiter

Podium – z czasem 02:26:59 – zamknął ekspert od technicznego terenu, Bart Przedwojewski (Team Salomon, Polska).

Co za bitwa! Co za wyścig! Prawdopodobnie dałem z siebie za dużo na podejściu, ale czułem się tak dobrze. Na zbiegu Jon był naprawdę mocny w pierwszej sekcji, potem kilka razy upadłem. Myślę, że mogłem złamać nadgarstek. Ale cieszę się, że naprawdę wróciłem!

Sophia Laukli – nowa gwiazda biegów przełajowych

W ubiegłym roku odkryliśmy Nienke Brinkmana. W tym roku poznaliśmy Sophię Laukli (Team Salomon, USA). Jest członkinią amerykańskiej olimpijskiej drużyny narciarstwa biegowego, wygrała kilka wyścigów w USA, w tym słynną Broken Arrow. Kto jednak uwierzyłby że poradzi sobie z tak technicznymi zbiegami w Norwegii? Ale była pierwsza! Przekroczyła linię mety z czasem 02:57:36.

To był zdecydowanie najtrudniejszy bieg, w jakim w życiu startowałam. Wiedziałam, że dziewczyny są szczególnie mocne na odcinkach technicznych, więc dałam z siebie wszystko na podejściach. To dało mi przewagę i jestem naprawdę podekscytowany moim wynikiem. Myślę, że pojadę na biegi w USA, a potem zobaczymy. Finał jest bardzo blisko mojego sezonu narciarskiego, ale jeśli prowadzę serię trudno byłoby nie jechać. Zobaczymy.

Drugie miejsce – z czasem – zajęła Élise Poncet (Team Sidas x Matryx, Francja).

Może i jestem biegaczką górską, ale najbardziej kocham, kiedy jest techniczne! Wiedziałam, że mogę tu coś zrobić, więc po prostu dałam z siebie wszystko na zbiegach. Jestem bardzo szczęśliwa, że zajęłam drugie miejsce. Teraz spróbuję dać z siebie wszystko w amerykańskich wyścigach. Wiem, że to nie jest mój styl biegów, ale czasami trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu.

Trzecie miejsce – z czasem 03:01:34 – na dobrze znanym sobie terenie zajęła Emelie Forsberg (Team Nnormal, Szwecja).

Wow! Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku. To pokazuje, że trening z ostatnich tygodni opłacił się, nawet jeśli myślę, że gdybym miała jeszcze jeden czy dwa kilometry, to bym eksplodowała. Muszę tak dalej trenować. Jedno jest pewne – mam większą motywację niż kiedykolwiek!

Polacy podczas Stranda Fjord Trail Race 2022 r.

Andrzej Witek zajął 13. miejsce z czasem 2:37:00. Marcin Rzeszótko – z czasem 2:44:38 – zajął 20. miejsce. Marcin Kubica zajął miejsce 21. z czasem 2:45:25. Pierwszą Polką była Sylwia Kaczmarek. Miśka Witowska niestety zaliczyła DNS.

Sierre-Zinal – czwarty bieg cyklu Golden Trail World Series 2022

Kolejny – czwarty już bieg cyklu Golden Trail World Series 2022 – odbędzie się 13 sierpnia w Szwajcarii. Sierre-Zinal to zupełnie różny w stylu bieg niż Stranda Fjord Trail Race. Trasa biegu prowadzi głównie pod górę i wyróżnia się raczej łatwymi alpejskimi trasami biegowymi.

Zdjęcie „otwarciowe”: Bartłomiej Przedwojewski / GoldenTrailSeries | Stranda Fjord Trail Race | Jordi Saragossa

Jeśli publikowane na naszej stronie treści są dla Ciebie wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dostarczać Ci jeszcze więcej biegowo-podróżniczych inspiracji i praktycznych informacji.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i dowiedz się, jak dołączyć do Patronów.