Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior to trzydniowy festiwal górski, który odbędzie się w dniach 25-27 września 2020 r. w dolinie rzeki Soły w Beskidzie Małym, tuż obok Bielska-Białej. Na uczestników imprezy w Beskidzie Małym w ostatni weekend września czeka szereg atrakcji.
——————————————————————————————————————————————————————
Pierwszy dzień imprezy
Pierwszy dzień imprezy to spotkania i prelekcje znanych biegaczy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem spotkania (nie tylko biegowego) z górami. Dominika Wiśniewska-Ulfik, Marysia Czok i Dorota Jura-Szupina opowiedzą o tym jak połączyć bycie mamą z pasją górskiej biegaczki i jak bezpiecznie i skutecznie wracać do treningu po porodzie. Janek Elantkowski i Kuba Popielarski podzielą się swoimi wrażeniami z biegowej wyprawy dookoła Tatr i zdradzą jak wiele w treningu biegacza daje zima spędzona na skiturach. A Robert Celiński prowadzi nas w tajniki aplikacji „Polskie Góry”, dzięki której rozpoznamy każdy szczyt w czasie górskich wypraw.
——————————————————————————————————————————————————————
Drugi i trzeci dzień
Drugi i trzeci dzień festiwalu to już zmagania na trasach biegowych najpiękniejszej części Beskidu Małego. W sobotę biegacze wyruszą na dwa dystanse: 45 (+/- 2500 m) i 25 km (+/- 1400 m). Obie trasy charakteryzuje stosunkowo duża suma przewyższeń, podbiegi skumulowane na raczej krótkich i stromych odcinkach oraz długie i szybkie zbiegi. Po drodze na biegaczy czekają trzy strefy kibica z punktami regeneracyjnymi, a na każdym z nich oprócz standardowych w takich miejscach produktów będą mogli spróbować jakiegoś tradycyjnego smaku regionalnego. Regionalne drugie śniadanie będzie też czekało na finiszerów niedzielnego verticala na szczyt Czupla – najwyższego szczyt Beskidu Małego.
– Chcemy, aby biegacze uczestnicząc w festiwalu Maraton Trzech Jezior zasmakowali Beskidu Małego nie tylko w sensie metaforycznym, ale też dosłownym – mówi dyrektor festiwalu Wojciech Teister.
Na stronie internetowej festiwalu (www.maraton3jezior.com) jest już dostępny ramowy program najważniejszych wydarzeń festiwalu, a na fanpage’u facebookowym opublikowano projekt medali. Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcji będzie przybywać, a o kolejnych będą informować za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych.
——————————————————————————————————————————————————————
Patronem medialnym Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior w Beskidzie Małym jest magazyn Runandtravel.pl, głównym partnerem instytucjonalnym gmina Porąbka, a partnerem sprzętowym marka Dynafit.
——————————————————————————————————————————————————————
Ramowy Program festiwalu:
Piątek 25 września 2020
Miejsce: Centrum Kultury Kryształowe Wzgórze w Międzybrodziu Żywieckim. Dzień prelekcyjno-integracyjny.
- 18:00-21:30 – praca biura zawodów i stoisk w strefie Expo
- 18:00-18:30 – „Aplikacja Polskie Góry – wiesz co widzisz” (Robert Celiński) – prelekcja twórcy aplikacji o jej praktycznych zastosowaniach w różnego rodzaju aktywności górskich.
- 18:40-19:45 – „Mama biega – powrót do aktywności fizycznej po porodzie” (panel dyskusyjny – Maria Czok – Alpin Sport Hoka One One Team, Magdalena Kozielska – Dynafit, Dorota Jura-Szupina) – panel adresowany do młodych kobiet, w którym trzy biegaczki, a równocześnie lekarka, fizjoterapeutka i trenerka podzielą się swoim doświadczeniem łączenia aktywności sportowej i macierzyństwa. Zarówno od strony praktycznych trudności jak i od strony medycznej.
- 19:55-20:45 – „Skyrunning i skitouring – podwójna frajda z gór” (spotkanie z młodzieżowymi reprezentantami Polski w skitouringu i biegaczami wysokogórskimi – Janem Elantkowskim i Jakubem Popielarskim, którzy opowiedzą o wartości wszechstronnego treningu i o swojej wyprawie biegowej dookoła Tatr.
Sobota, 26 września 2020
Miejsce: Międzybrodzie Bialskie (starty), Porąbka stadion (meta biegów, piknik rodzinny i wieczorny koncert).
- 6:45-8:45 – Biuro zawodów (dla dystansu 45 km tylko do godziny 7:20, Międzybrodzie Bialskie)
- 8:00 – start Maratonu Trzech Jezior 45 km, Międzybrodzie Bialskie
- 9:30 – start Rollercoaster 25 km, Międzybrodzie Bialskie
- 10:45 – otwarcie strefy kibica w strefie mety – Porąbka stadion
- ok. 11:20 finisz zwycięzcy dystansu 25 km
- ok. 11:45 – finisz zwycięzcy dystansu 45 km
- 14:00 – zamknięcie mety (limit czasu) dla dystansu 25 km
- 17:30 – zamknięcie mety (limit czasu) dla dystansu 45 km
- 17:30 – dekoracja zwycięzców obu dystansów
- 17:45 – koncert zespołu „The Postman”
Niedziela, 27 września 2020
- 7:15-8:15 – biuro zawodów, Międzybrodzie Bialskie
- 9:00 – start pierwszego zawodnika biegu Czupel Vertical 600.
- ok. 13:30 – dekoracja najlepszych zawodników Czupel Vertical 600.
UWAGA: Bardziej szczegółowy program (m.in. godziny odjazdów autobusów z Porąbki na start dystansów 45 km i 25 km, poszczególne atrakcje pikniku w strefie mety) podamy w późniejszym terminie. Godziny poszczególnych punktów programu mogą jeszcze ulec zmianie.
O imprezie przeczytacie również >>> TU