23 sierpnia 2018 By GÓRY & ULTRA With 511 Views

Bieg Przedni – bieg w Tatrach w ramach Spotkań z Filmem Górskim. 

W dniach 30 sierpnia – 2 września 2018 r. w Zakopanem odbędzie się 14. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami oraz autorami książek. W tym roku, pierwszy raz w długiej historii Spotkań z Filmem Górskim, odbędą się zawody biegowe – Bieg Przedni.

Bieg Przedni to propozycja dla wszystkich uczestników festiwalu, ale także do biegaczy górskich, w tym również początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił w bieganiu po Tatrach. Widokowa trasa o długości 15 km o niezbyt dużym stopniu trudności, przebiegać będzie z Zakopanego do Kościeliska. Start zlokalizowany jest w miasteczku festiwalowym na terenie Równi Krupowej, a meta w Kościelisku na Stadionie Biathlonowym w Kirach.

Nazwa biegu jest nieprzypadkowa, bowiem zmierzającym w stronę mety towarzyszyć będzie panorama Tatr Zachodnich z Kominiarskim Wierchem na czele. Ten charakterystyczny szczyt, niedostępny dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego. Piękny symbol Tatr, siły i wolności jest też inspiracją dla imprezy. Edukacja – organizatorom zależy, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji, chcą więc pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki przywołując historię orła przedniego…

Bieg odbędzie się 01 września (sobota) o godzinie 10 00. Długość trasy to wspomniane już powyżej 15 km, łączne przewyższenie wynosi około 560 metrów. Trasa zawodów prowadzi leśnymi ścieżkami oraz po asfalcie. Limit czasowy na mecie na stadionie biathlonowym w Kościelisku wynosić będzie 2,5 godziny. Uroczystość wręczenia nagród i podsumowanie biegu odbędzie się o godzinie 14 na Górnej Równi Krupowej. Organizator przewidział nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych zawodników w kategorii open damskiej i męskiej. W poszczególnych kategoriach wiekowych 3 najlepszych zawodników otrzyma pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.
W ramach opłaty startowej za Bieg Przedni Organizator zapewnia między innymi:

  • opaskę sportową marki Attiq
  • pamiątkowy medal
  • numer startowy
  • zabezpieczenie medyczne imprezy
  • nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w kategorii Open
  • elektroniczny pomiar czasu
  • dostęp do bufetu z napojami i jedzeniem w okolicach połowy trasy
  • posiłek regeneracyjny na terenie miasteczka festiwalowego
  • worek na depozyt (depozyt pozostawiony w miejscu start/meta)
  • powrót busem z mety w Kościelisku do Zakopanego

Opłata startowa do końca sierpnia wynosi 90 PLN, w dniu zawodów 100 PLN. Warto dodać, że organizator przewidział specjalną propozycję dla osób zainteresowanych zarówno biegiem jak i festiwalem. Karnet na wszystkie dni festiwalowe wraz z możliwością udziału w biegu kosztuje 150 PLN.
Więcej o biegu >>> TU
Link do zapisów >>> TU

Informacja prasowa / Zdjęcia: materiały organizatora

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *