21 stycznia 2020 By GÓRY & ULTRA With 374 Views

Gorce Ultra-Trail 2020. Winter Edition.

W dniach 21-22 lutego 2020 roku odbędzie się druga zimowa edycja Gorce Ultra-Trail. Na biegaczy czekają trzy dystanse o różnym stopniu trudności: ok. 10 km, 24 km oraz 42 km.

—————————————————————————————————————————————————————-

21.01.2020 r.

22 lutego 2020 roku Ochotnica Górna po raz drugi przywita zawodników zimowej edycji biegu Gorce Ultra-Trail WINTER. Śmiałków chętnych na zmierzenie się z górami zimą jest coraz więcej, dlatego w tym roku organizatorzy GUT przygotowali aż trzy trasy. Pierwsza – na Lubań – o długości ok 24 km będzie bardzo podobna do ubiegłorocznej, druga jest zdecydowanie dłuższa, z myślą o pasjonatach i doświadczonych biegaczach, gotowych na 42 km i 2000 m przewyższenia. Trzecia trasa to wspomniana Dyszka-Zadyszka, umiarkowanie wymagające 10 km na zachętę do spotkania z górami. O pięknie Gorców i malowniczości gorczańskich panoram  przekonali się już uczestnicy letnich edycji, Organizatorzy przypominają jednak, że w zimie to piękno będzie połączone z niemałym wyzwaniem. Już samo poruszanie się w śniegu jest niecodziennym przeżyciem, wymagającym innej techniki ruchu, dając w zamian niesamowitą przyjemność. Dodatkowa zmienna to temperatura, która zobowiązuje biegaczy do uważnego przygotowania stroju i sprzętu obowiązkowego. Przydadzą się solidne buty, wodoodporne skarpetki, stuptuty i wodoodporne rękawice. Zima ma swoje prawa!

Trasy GUT Winter wyznaczyliśmy z myślą o dwóch elementach – pięknych widokach i dostatku śniegu. Zawodnicy wystartują z Ochotnicy Górnej, skręcając po ok 2 km w stromy podbieg na Studzionki. Droga na Studzionki to solidne wyzwanie – 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr! Dalej będzie zdecydowanie łagodniej, przynajmniej na trasie 24 km. Zawodnicy krótszego dystansu pobiegną głównym grzbietem na Lubań i powrócą prawie tą samą drogą. Nowością będzie zbieg drogą przez „jeziorka” prosto do centrum Ochotnicy Górnej. Zawodnicy dystansu 42 km będą mieli dodatkowo do pokonania dwa solidne podejścia na pasmo Lubania. Po wbiegnięciu na Studzionki i pięknej trasie grzbietem Lubania z panoramą Tatr skręcą z czerwonego szlaku na żółty i zbiegną do Mizernej, skąd po trawersie Rezerwatu Modrzewi trasa poprowadzi ich niebieskim szlakiem od góry Wdżar na Lubań. Następnie po zbiegu do Ochotnicy Dolnej i krótkim odcinku główną drogą zaczną się wspinać potokiem Kudowe i zielonym szlakiem, a potem zboczą na wąskie ścieżki poza oficjalnymi trasami PTTK, aż do grzbietu Lubania. Tam od połączenia ze szlakiem czerwonym dołączają do zawodników z dystansu 24 km, zbiegając przez “jeziorka” do Ochotnicy Górnej. Trasa 10-cio km – ZADYSZKI – po wejściu na  Studzionki poprowadzi biegaczy kilka kilometrów w stronę Lubania czerwonym szlakiem, a potem ostro skręci w dół piękną drogą przez ośnieżony las prosto na metę.

Stęsknionym prawdziwej zimy i śniegu wrażeń nie zabraknie, ponieważ prawie cała trasa przebiega na wysokości ponad 1000m n.p.m. Z wielu miejsc będzie widać majestatyczne Tatry oraz pasmo Gorca, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy – nie przypadkiem Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Bazą zimowych zawodów będzie Ochotnica Górna, królestwo zimy w Gorcach. Biuro Zawodów oraz dekoracje odbędą się w Wiejskim Ośrodku Kultury, a start i meta biegów na placu kościelnym nad rzeką Ochotnica. Na mecie będzie czekało ognisko, posiłek regeneracyjny, gorące napoje i przede wszystkim – pamiątkowy medal.
——————————————————————————————————————————————————————

GUT WINTER 42 km

Trasa maratonu GUT Winter prowadzi przez trzy gminy. Start i Meta w Ochotnicy Górnej, a po drugiej stronie pasma Lubania odwiedzimy Gminę Czorsztyn oraz Krościenko. Pierwszy raz w historii biegów GUT uczestnicy poznają południowe stoki Lubania. W tej części trasy spotkacie blisko 5-kilometrowe podejście na Lubań piękną ścieżką niebieskiego szlaku. Ośnieżone zbocza i buki będą Wam towarzyszyły niemal do szczytu, a tam spotkacie wolontariuszy. Szczegóły trasy i profil każdego dystansu są już na stronie. Warto sprawdzić co Was czeka. Można wybrać dystans dla siebie zgodnie z poziomem wytrenowania lub … odwagi. Niezależnie od długości trasy satysfakcja na mecie gwarantowana.

 • Dystans: 42,1 km, przewyższenie 2100 m
 • Start: godz.: 7.00 / Ochotnica Górna, plac przy kościele
 • Limit czasu: 11 godz. (18:00)
 • Limit czasu pośredni: Lubań 13:30 (6,5h)

—————————————————————————————————————————————————————–

GUT WINTER 24 km

 • Dystans: 24,6 km, przewyższenie 1000 m
  Start: godz.: 9.00 / Ochotnica Górna, plac przy kościele
 • Limit czasu: 6 godz. (15:00)

—————————————————————————————————————————————————————–

GUT WINTER 10 km

10 km z widokiem na Tatry to propozycja dla tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem zimą lub … wolą szybko! Jednych i drugich rozgrzeją pierwsze kilometry, a szalone tempo ostudzi podejście na Studzionki. Warto jednak tam się pojawić chociażby dla takich widoków.

 • Dystans: 9,5 km, przewyższenie 450 m
 • Start: godz.: 9.30 / Ochotnica Górna, plac przy kościele
 • Limit czasu: 2,5 godz. (12:00)

——————————————————————————————————————————————————————

Link do zapisów >>> TU

Zapraszamy na stronę biegu >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *