1 lutego 2018 By Europa, GÓRY & ULTRA, LITWA, Slider With 1935 Views

Curonian Spit Ultra-Trail®2018, czyli bieg po Mierzei Kurońskiej na Litwie.

20 października 2018 roku – w malowniczej scenerii Mierzei Kurońskiej na Litwie – odbędzie się kolejna edycja imprezy Curonian Spit Ultra-Trail®, w ramach której do wyboru są cztery dystanse: 10 km, 21 km, 44 km i 60 km. Portal www.runanadtravel.pl jest polskim partnerem mediowym imprezy.

Mierzeja Kurońska to pas ziemi o długości 98 km. Z jednej strony obmywany jest przez Morze Bałtyckie, a z drugiej przez wody Zalewu Kurońskiego. Mierzeja powstała z naniesionego przez wiatr piasku, który utworzył wydmowe wzgórza dochodzące nawet do 70 m wysokości. Wydmy stanowią ok. 10% powierzchni mierzei, a trzy czwarte wyspy porastają lasy sosnowo-brzozowe. Na tym unikalnym przyrodniczo terenie powstał park narodowy, a mierzeja została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. I właśnie na tych dzikich i szerokich plażach, malowniczych piaszczystych wydmach i lasach chroniących przed wiatrem, 20 października 2018 roku odbędą się biegi na czterech dystansach: 10, 21, 44 i 60 km.

Curonian Trail 10 km
Dystans dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem w terenie. Trasa niezbyt trudna, głównie leśnymi drogami i ścieżkami, na których znajdą się również podbiegi.

Curonian Halfmarathon 21 km
Dla tych, którym 10 km biegania trailowego nie wystarczy, przygotowano dystans półmaratonu. Również i w tym przypadku szykuje się bieganie po leśnych ścieżkach i piaszczystych wydmach z widokami na morze i zatokę.

Curonian Marathon 44 km
Dystans trochę dłuższy od maratonu – w sam raz, by poznać lepiej Mierzeję Kurońską. Na 44 kilometrach będą i lasy i wydmy tak jak na krótszych trasach, ale też nieuczęszczane leśne ścieżki, wzgórza i zapomniane plaże.

Curonian Ultra 60 km
Dla tych, którzy chcą przebiec całą litewską część mierzei. Znajdziecie na trasie wszystko to, co na pozostałych dystansach tylko w wersji „jeszcze więcej”. Jeszcze więcej podbiegów (razem ok. 1000 m) więcej plaż i więcej lasów. I jeszcze więcej dzikiej nadmorskiej przyrody.

Więcej szczegółowych informacji organizatorzy zapowiadają na „początek lata”. Jako partnerzy biegu wszelkie informacje będziemy publikować na bieżąco.

  • Zapraszamy na stronę biegu >>> TU
  • Zapraszamy na fan page biegu >>> TU oraz na profil na Instagramie >>> TU

Portal runandtravel.pl jest polskim partnerem mediowym Curonian Spit Ultra-Trail®2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *