27 kwietnia 2024 By AZJA, Slider, ŚWIAT With 1029 Views

Golden Trail World Series – Kenijczycy podbijają Chiny

27 kwietnia w zachodniej części prowincji Syczuan w Chinach odbył się Four Sisters Mountain Trail, drugi bieg tegorocznego cyklu Golden Trail World Series.


27.04.2024 r.

Four Sisters Mountain Trail to bieg na dystansie 22 km i przewyższeniu 1530 m+, którego start i meta znajduje się na wysokości 3250 m n.p.m., a najwyższy punkt na trasie osiąga 4150 m n.p.m. Bieg ten był drugim, po japońskim Kobe Trail, biegiem cyklu Golden Trail Series. W ramach biegu wystartowali również biegaczy rywalizujący w cyklu Golden Trail National Series. 


Joyce Njeru i Patrick Kipngeno wygrywają Four Sisters Mountain Trail

Patrick Kipngeno, król Azji

Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Colin Oliviero

Foto: Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Colin Oliviero

Kenijczyk Patrick Kipngeno (Run2gether ON AG) obawiał się błotnistych warunków, jakie panowały w ciągu ostatnich kilku dni. Sprzyjająca pogoda i słońce, wysuszyło trasę w ciągu zaledwie kilku godzin. Kenijczyk wykorzystał te idealne warunki, aby od samego startu objąć prowadzenie i utrzymać je do mety. Mając na koncie dwa zwycięstwa w tegorocznym cyklu zajmuje zdecydowane pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej GTWS 2024. „Jestem podekscytowany drugim zwycięstwem z rzędu. W tym sezonie jestem wolny od kontuzji, a to zmienia wszystko dla mnie. Czuję, że mogę rywalizować na najwyższym poziomie. W zeszłym roku naprawdę cierpiałem pod koniec sezonu sezonie, dlatego zrobiłem sobie całkowitą przerwę na dwa miesiące, aby wrócić silniejszy. Teraz nie mogę się doczekać Sierre-Zinala, wiem, że będzie tam Rémi Bonnet i nie mogę się doczekać naszej rywalizacji.”

Elhousine Elazzaoui (Nnormal) marokański biegacz,nie dorównywała szybkości Patrickowi Kipngeno, a „Fying Camel” na drugim etapie musiał zadowolić się drugim miejscem. „Jestem trochę zawiedziony, bo naprawdę chciałem wygrać ten wyścig, ale było naprawdę ciężko, szczególnie do 6 km ze względu na wysokość. Ale walczyłem ciężko, bo chciałem drugiego miejsca. Sezon się nie kończy, przed nami jest więcej wyścigów i wiem, że będzie więcej dobrych wyników!”

Walka o trzecie miejsce przez długi czas była zacięta, ale ostatecznie miejsce na podium stanął Włoch Daniel Pattis (Brooks), który przez chwilę miał nadzieję na pozbawienie Elhousine Elazzoui drugiego miejsca. „Nie wiedziałem, czego się spodziewać po tym wyścigu, szczególnie ze względu na wysokość. Przez cały tydzień czułem się dobrze, ale wiem, że to nic nie znaczy. Na starcie byłem zarówno podekscytowany, jak i zdenerwowany, ponieważ chciałem dobrze wypaść po starcie w Japonii Ostatecznie wyścig przebiegł dla mnie naprawdę dobrze i jestem zachwycony miejscem na podium”.

Joyce Njeru, plan na zwycięstwo zrealizowany

Foto: Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Justin Galant

Kenijska biegaczka tak jak jej kolega obawiała się błotnistej trasy i panujących kilka dni przed startem trudnych warunków. Zdecydowana poprawa pogody i sucha trasa dała Joyce, szanasę aby pokazać swoją szybkość. Joyce Njeru wykorzystała szansę i odniosła zwycięstwo w zawodach GTWS. „Jestem bardzo szczęśliwa! Na starcie byłam trochę zdenerwowana, ponieważ bardzo chciałam tego zwycięstwa i wiedziałam, że jestem do niego zdolna. Szybko się jednak uspokoiłam i nabrałam tempa. Dziś to się udało. Nie chodziło o walkę z innymi, ale o walkę ze sobą, aby pobiec idealnie. Wiedziałam, że jestem mocna zarówno na podbiegach, jak i na zbiegach, i dzisiaj to udowodniłam.”

Mimo mocnego biegu Maude Mathys (Asics), która zwyciężyła w Japonii, tym razem musiała zadowolić się drugim miejscem na tym chińskim etapie. „Dzisiejszy wyścig był trudny, ale jestem szczęśliwa. Próbowałam powoli wystartować i kontrolować tętno, ponieważ nie chciałam cierpieć z powodu wysokości. Grayson wyprzedziła mnie na szczycie przed pierwszym dużym zbiegiem, ale co dziwne, udało mi się ją dogonić tuż przed dotarciem na sam dół, co dodało mi pewności siebie na resztę wyścigu, więc nadal przyspieszałam, mimo że od połowy wyścigu było mega ciężko”.

Wiele kobiet martwiło się o biegaczkę z USA, a Grayson Murphy (Saucony) nie zawiodła i mimo skurczów po drodze zajęła trzecie miejsce. „Świetnie się bawiłam, a potem pod koniec zbiegu nagle zacząłam odczuwać skurcze. Próbowałam temu zaradzić, ale skurcze nie ustąpiły, nawet teraz je mam! Nigdy nie miałam tego problemu wcześniej, więc muszę dowiedzieć się, co się stało, ale jestem naprawdę zadowolona z pierwszego wyścigu w ramach Golden Trail Series i na pewno wystartuję na kolejnych etapach!”


Polacy 

W Chinach z polskich biegaczy wystartował Marcin Rzeszótko. Marcin dobiegł na metę jako 13 zawodnik. Ten wynik daje mu 10 miejsce w klasyfikacji generalnej GTWS


Trzeci etap Golden Trail World Series – Zegama is Zegama

Po dwóch etapach w Azji, GTWS przenosi się do Europy do Kraju Basków, na legendarny Zegama Aizkorri. Trzeci etap cyklu odbędzie 26 maja w baskijskim miasteczku Zegama.


Wyniki Four Sisters Mountain Trail

Mężczyźni

Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Colin Oliviero

Foto: Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Colin Oliviero

 • 1 – Patrick Kipngeno (Kenia – Run2gether ON AG): 01:59:10 (+200 pkt)
 • 2 – Elhousine Elazzaoui (Maroko – Nnormal): 02:05:39 (+188 pkt)
 • 3 – Daniel Pattis (Włochy – Brooks): 02:05:51(+176 pkt)
 • 4 – Philemon Ombogo Kiriago (Kenia – Run2gether ON AG): 02:08:08 (+166 pkt)
 • 5 – Joey Hadorn (Szwajcaria – Salomon): 02:08:20 (+156 pkt)
 • 6 – Alain Santamaría Blanco (Hiszpania – Salomon): 02:10:59 (+150 pkt)
 • 7 – Huohua Zhang (Chiny – Salomon): 02:12:05 (+144 pkt)
 • 8 – Adil Moussaoui (Marooko): 02:16:14 (+140 pkt)
 • 9 – Alex Garcia Carrillo (Hiszpania – Brooks): 02:16:27 (+136 pkt)
 • 10 – Banglin Fan (Chint – Salomon): 02:16:38 (+133 pkt)

Kobiety

Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Colin Oliviero

Foto: Golden Trail World Series / Four Sisters Mountain Trail / Colin Oliviero

 • 1 – Joyce Muthoni Njeru (Kenia – Atletica Saluzzo): 02:25:27 (+200 pkt)
 • 2 – Maude Mathys (Szwajcaria – Asics): 02:29:44 (+188 pkt)
 • 3 – Grayson Murphy (USA – Saucony): 02:34:26 (+176 pkt)
 • 4 – Naiara Irigoyen Indave (Hiszpania – A4XKM): 02:34:56 (+166 pkt)
 • 5 – Malen Osa Ansa (Hiszpania – Salomon): 02:36:17 (+156 pkt)
 • 6 – Yao Miao (Chiny – Salomon): 02:39:19 (+150 pkt)
 • 7 – Sara Alonso (Hiszpania – Asics Trail Team): 02:41:30 (+144 pkt)
 • 8 – Julia Font Gomez (Hiszpania – Brooks): 02:43:21 (+140 pkt)
 • 9 – Sylvia Nordskar (Norwegia – Hoka): 02:48:24 (+136 pkt)
 • 10 – Rosa Lara Feliu (Hiszpania – Compressport): 02:52:04 (+133 pkt)

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach Golden Trail World Series >> TU 

/na podstawie informacji prasowej/

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *