27 marca 2018 By RUNSTYLE, RZECZY With 9325 Views

Czołówki Ledlenser

Ulice, parki, leśne ścieżki… A może jednak bliższe jest Ci bieganie po górach? Bez względu jednak na to, w jakim terenie biegasz najczęściej, na pewno zdarza Ci się biegać po zmroku w świetle czołówki. Prezentujemy trzy modele latarek Ledlenser stworzonych zarówno z myślą o bieganiu po górach, jak i do zastosowań w nieco łatwiejszym terenie.

Ledlenser NEO10R

Latarka Ledlenser NEO10R to czołówka stworzona z myślą o biegaczach górskich.

Latarka LEDLENSER® NEO10R

  • Głowica czołówki oparta jest o sprawdzoną konstrukcję latarki MH10 z możliwością fokusowania światła. Do wykonania głowicy użyto aluminium (lepsze chłodzenie), dzięki czemu możliwa jest praca w trybie 450 lm przez 6h.
  • W odróżnieniu od modelu MH10 i H8R zastosowano pionowy montaż akumulatora (18650 3400mAh), co zwiększyło stabilność latarki na głowie, nawet podczas dynamicznych zbiegów.
  • Czołówka wyposażona jest również w czerwone światło pozycyjne umieszczone z tyłu oraz zabezpieczenie transportowe.
  • Akumulator jest ładowany przez najbardziej wszechstronny port, czyli microUSB.
  • Latarka oferuje dwa tryby pracy: Energy Saving oraz Constant Current. Tryby pozwalają na dostosowanie pracy latarki do potrzeb użytkownika.
  • W zestawie dołączono również kabel przedłużający do akumulatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu można schować tylny zasobnik do plecaka lub kieszeni, zmniejszając ciężar latarki do minimum. Jest to również przydatna opcja podczas używania latarki na dużym mrozie, gdy możemy schować akumulator w cieple pod kurtką.

 

Latarka LEDLENSER® NEO10R

  • Dodatkowym ciekawym gadżetem w zestawie jest pasek, który pozwala na zamontowanie latarki na klatce piersiowej.
  • ANSI Energy Saving. Latarka zaczyna swoją pracę w trybie 600 lm, stopniowo schodząc do trybu 250 lm (latarka na wiele godzin stabilizuje się w tym trybie) i w miarę rozładowania przechodzi (po wcześniejszej sygnalizacji) do ostatniego trybu Low Power, w którym pracuje jeszcze ponad godzinę. Dzięki takiemu rozwiązani czas pracy latarki wynosi 15 h. Ten tryb idealnym rozwiązaniem dla użytkowników potrzebujących długiego czasu pracy latarki w zadowalającej jasności.
  • ANSI Constant Current. Ten tryb pozwala na włączenie latarki w trybie 400lm i utrzymanie tej wartości aż do rozładowania latarki. Przy końcowym rozładowaniu akumulatora latarka przechodzi w tryb Low Power, (po wcześniejszej sygnalizacji) w którym pracuje jeszcze ponad godzinę.
  • W obecnym sezonie trailowym, model NEO10R będzie na wyposażeniu teamu biegowego Inov-8 Polska.

Ledlenser NEO4 i NEO6R

Latarki Ledlenser NEO4 i NEO6R to czołówki do zastosowań w łatwiejszym terenie. Ulice, parki, polne ścieżki, tutaj NEO4 i NEO6R sprawdzą się najlepiej.

Latarka Ledlenser NEO6R

  • Głowica czołówki została wyposażona w innowacyjną soczewkę, którą rozprasza panoramiczne światło. Takie rozwiązanie pozwala dobrze oświetlić całą szerokość pola widzenia użytkownika. Nie ma teraz konieczności ruchu głową w celu dostrzeżenia obiektów na skraju pola widzenia biegacza. Ponadto głowica przez swoją budowę zapewnia maksymalne przyleganie do czoła, nie powodując jakichkolwiek drgań podczas biegu. Wyposażono ją również w możliwość regulacji kąta nachylenia.

Latarka Ledlenser NEO6R

  • Czerwone światło pozycyjne umieszczono z tyłu (bardzo ważny element bezpieczeństwa w trakcie treningu na ulicy) oraz zabezpieczenia transportowego.
  • Latarka NEO4 została wyposażona w zasilanie bateryjne 3xAAA, natomiast NEO6R posiada akumulator, który jest ładowany przez microUSB.
  • Latarki oferują dwa tryby pracy: Energy Saving oraz Constant Current. Tryby pozwalają na dostosowanie pracy latarki do potrzeb użytkownika.

Latarka Ledlenser NEO4

  • Dodatkowo przy modelu NEO6R w zestawie dołączono również pasek, który pozwala na zamontowanie latarki na klatce piersiowej.
  • Latarki występują w trzech wersjach kolorystycznych: zielony, niebieski i różowy.
  • ANSI Energy Saving. Latarka zaczyna swoją pracę w trybie 240 lm, stopniowo schodząc do trybu Low Power w którym pracuje jeszcze ponad godzinę. Przed przejściem do tego trybu latarka sygnalizuje użytkownikowi niski poziom naładowania akumulatora. Czas pracy w trybie Energy Saving to 6h.
  • ANSI Constant Current. Ten tryb pozwala na włączenie latarki w trybie 150 lm i utrzymanie tej wartości aż do rozładowania latarki. Przy końcowym rozładowaniu akumulatora latarka przechodzi w tryb Low Power, (po wcześniejszej sygnalizacji) w którym pracuje jeszcze ponad godzinę. Czas pracy w trybie Constand Current to 3h.

/materiały prasowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *