21 marca 2022 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 1041 Views

Dołącz do Oksany Shmygol oraz Szymona Makucha i wesprzyj Ukrainę!

Szymon Makuch, twórca projektu „Bieg po emocje”, łączącego wyzwanie sportowe z akcją charytatywną, tym razem wspiera Ukrainę. Wspólnie ze swoją żoną Oksaną Shmygol uruchomili właśnie kolejny projekt pomocowy.


21.03.2022 r.

Szymon Makuch, twórca projektu „Bieg po emocje”, w ramach którego pokonuje setki kilometrów i pomaga tym, którzy wsparcia potrzebują, tym razem organizuje akcje wsparcia dla Ukraińców.

Szymon, wspólnie ze swoją żoną, Ukrainką Oksaną Szmygol, pomaga obywatelom Ukrainy od pierwszych momentów wybuchu wojny. To, co zaczęło się jako zbiórka żywności i pomocy na rzecz cywili, którzy z dnia na dzień stali się żołnierzami, z czasem przeistoczyło się w misję ratującą życia.

W sobotę 26 lutego dostarczyli pierwszy transport z pomocą humanitarną bezpośrednio do mieszkańców Charkowa i Kijowa. Potem były kolejne wyprawy do Lwowa. Przekazali dwie karetki, które zostały im ofiarowane, wraz z sprzętem medycznym, lekarstwami i zestawami pierwszej pomocy szpitalom i cywilom. Ponadto, przewieźli dwa samochody pełne jedzenia i ubrań. Wszystko to mogło zostać zrealizowane dzięki darowiznom rodziny i przyjaciół.

20 marca uruchomili kolejny projekt pomocowy – chcą uratować ukraińskie książki.


Uratuj ukraińskie książki!

Zdaniem Oksany i Szymona czas ratować ukraińską kulturę, także książki, które jeszcze teraz można wywieźć z bombardowanego Kijowa.

– Czujemy, że podczas wojny ważne jest również wzmacnianie ukraińskiej ekonomii. Wysyłamy żywność, leki, ubrania, lecz możemy też odkupić towar, który jest zagrożony zniszczeniem, a tak bardzo jest teraz potrzebny dzieciom, które schroniliśmy w Polsce – mówi Szymon i dodaje: Chcemy kupić książeczki z bombardowanego Kijowa z księgarni „Moja półka na książki” II „Моя Книжкова Полиця”, leżą tam wybrane, najpiękniejsze ukraińskie książki. Zobaczcie sami jakie to przyjazne miejsce do czytania: https://mybookshelf.com.ua/nashi-knigarni. 

Jak wesprzeć projekt? Wpłać dowolną kwotę na portalu pomagam.pl >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *