18 stycznia 2018 By Chorwacja, Slider With 2510 Views

Dugi Otok Trail 2018

17 marca 2018 roku na malowniczej Długiej Wyspie, po chorwacku Dugi Otok, odbędzie się druga edycja imprezy Dugi Otok Trail, a w jej ramach biegi na dwóch dystansach: 10 i 23 km.

Dugi Otok, czyli po prostu Długa Wyspa. Dugi Otok jest jedną z wysp Archipelagu Zadarskiego. Wyspa ma urozmaiconą linię brzegową. Od zachodu mamy stromy klifowy brzeg ze ścianami dochodzącymi do 100 m. W innych częściach wyspy, brzeg mamy łagodny z piaszczystymi plażami. Główną miejscowością wyspy jest Sali, gdzie dopływają promy z Zadaru. I właśnie na tej malowniczej wyspie 17 marca 2018 roku odbędzie się biegowa impreza pod nazwą Dugi Otok Trail. Do wyboru biegacze będą mieli dwa dystanse 10 i 23 km.

Cliff Blue

Jezioro Mir / fot. materiały organizatora

Trasa prowadzi przez najpiękniejsze zakątki wyspy. Po drodze można zobaczyć stuletnie oliwne gaje, zabytki, kościoły, stare ruiny. Na trasie czekają też takie atrakcje przyrodnicze jak laguna Telascica, 160 metrowe klify oraz słone jezioro Mir.

Start: 17 marca 2018 r. / godz 10:00 / marina w miejscowości Sali
Dystans: 24 km
Przewyższenia: 690 m+
Limit czasu: 5 godzin
Opłata startowa: 27€

Bay Green

Trasa biegnie tak samo jak Cliff Blue przez atrakcyjne miejsca wyspy tylko kończy się wcześniej. Meta usytuowana jest w zatoce Mir, nieopodal słonego jeziora o tej samej nazwie. Dodatkową atrakcją dla biegaczy jest transport z mety łodziami do miasteczka Salij.

Start: 17 marca 2018 r.  / godz 10:00 / marina w miejscowości Sali
Dystans: 11 km
Przewyższenia: 440 m+
Limit czasu: 3 godzin
Opłata startowa: 27€

W związku z tym, że podróż statkiem trwa około godziny zawodnicy powinni przygotować ciepłe ubranie, które zostanie przewiezione na metę.

Wyposażenie obowiązkowe: numer startowy, telefon komórkowy, apteczka, pojemnik na wodę 0,5 l, ubranie i obuwie dostosowane do terenu i warunków pogodowych

Opłata startowa zapewnia: udział w zawodach, ubezpieczenie i pomoc medyczną na trasie, punkty odżywcze na trasie, transport łodzią z mety do Sali (dla biegaczy Bay Green), pamiątkowa koszulka, drewniany medal z drzewa oliwnego, posiłek po biegu. Na zakończenie imprezy, wieczorem odbędzie się koncert „Rock&Blues Party”.

Zapraszamy na stronę >>> Dugi Otok Trail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *