30 kwietnia 2014 By POLSKIE DROGI With 4280 Views

Dynafit Run Adventure

Trzy dni, trzy etapy, trzy kraje. Pomiędzy 18 a 20 lipca br. odbędzie się – jak zapowiadają organizatorzy – jedno z najciekawszych wydarzeń roku. Dynfit Run Adventure – czyli DRA –  to nowa formuła na polskiej scenie ultra. To trzyetapowy ultramaraton, który zostanie poprowadzony szlakami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.

Każdy z etapów to wyzwanie pokonania kilkudziesięciu kilometrów. Różnica wysokości na całej trasie wynosi około 4500 m. Do tej pory na polskiej scenie ultrabiegów nie było takiej formuły rozgrywanych zawodów.

fot. Bikelife

fot. Bikelife

Organizatorzy biorą przykład z europejskich imprez. Od lat na terenie Niemiec, Austrii i Włoch rozgrywany jest Gore-Tex Transalpine-Run – ośmioetapowy wyścig w parach, o łącznej długości trasy 260-320 km. Grzegorz Golonko, który jest organizatorem Beskidy Run Adventure, nie wyklucza, że przykładem zagranicznych biegów, DRA również rozrośnie się w przyszłości o kolejne etapy.

Trzy dni, trzy etapy, trzy kraje
Trzy dni. Trzy etapy i trzy kraje. Już samo to sprawia, że bieg jest niekonwencjonalny. Dodatkowo, na każdym z etapów, znajdować się będzie charakterystyczny beskidzki szczyt.

fot. Bikelife

fot. Bikelife

  • Pierwszy etap będzie prowadzić przez Stożek Wielki – szczyt w Paśmie Czantorii. Do pokonania będzie około 37, a najwyższy punkt położony jest 979 m nad poziomem morza.
  • Drugi etap będzie wiódł przez Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Tym razem do zaliczenia będzie 31,5 km.
  • Trzeci – ostatni etap – będzie najdłuższy – do pokonania 44 km, w tym wspinanie się na Skrzyczne, będące na 1257 m n.p.m.

Oprócz standardowej trasy zwanej TROPHY, której łączna długość będzie wynosiła około 110 km, przygotowana została również trasa CHALLENGE, mająca około 58 km, z łącznym przewyższeniem bliskim 2300 metrów.

Na trasie pojawić mają się takie osobistości ze świata ultra biegów, jak: Marcin Świerc i Justyna Frączek (czołowi polscy ultrabiegacze), Justyna Żyszkowska (organizatorka Biegu Ultra Granią Tatr), Agnieszka Korpal (organizatorka Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego), Agnieszka Łęcka (zwyciężczyni ubiegłorocznego Maratonu Bieszczadzkiego). Do startujących dołączył również Przemysław Sobczyk – ultramaratończyk, skialpinista, który w zeszłym roku wygrał Bieg Ultra Granią Tatr.

fot. Bikelife

fot. Bikelife

Podstawowe informacje
Baza zawodów: Istebna Zaolzie
Termin: 18-20 lipca 2014 r.
Trasy: TROPHY – 3-etapowa trasa o łącznej długości ok. 110 km i przybliżonej różnicy poziomów 4500 mł CHALLENGE – 3-etapowa trasa o łącznej długości ok. 58 km i przybliżonej różnicy poziomów 2300 m.
Opłata startowa: od 200 do 500 zł – w zależności od wyboru trasy (TROPHY lub CHALLENGE) oraz terminu zgłoszenia
Punkty odżywcze: min. 3 punkty z napojami i przekąskami na każdym etapie wyścigu

Szczegółowe informacje na stronie organizatora TU

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *