26 maja 2019 By RUNSTYLE, WYDARZENIA With 6830 Views

Dzień Dziecka? Na sportowo i z misją!

Trwa najbardziej zakręcona zbiórka charytatywna. Najwięksi mistrzowie Triathlonu zbierają pieniądze dla dzieciaków, by mogły pierwszy raz w życiu pojechać na prawdziwe wakacje! Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy, by wspomóc szczytną misję i dorzucić kilka(set) złotych dla podopiecznych fundacji NON IRON.

26.05.2019 r.

Największe Gwiazdy Triathlonu oddały swój los w ręce Fundacji NON IRON i publiczności. Team najlepszych zawodników z Polski i ze świata wystartuje w bardzo nietypowej, dobroczynnej sztafecie. Chris „Macca” McCormak poprowadzi swoją drużynę w składzie: Natalia Rypel, Jonna Sołtysiak, Łukasz Kalaszyński, Marcin Ławicki i Maciej Chmura do zwycięstwa, ale nie tylko. Nasi zawodnicy będą się ścigać, by wesprzeć dzieciaki i zafundować im możliwość wartościowego spędzenia wakacji.

Kapitanem drużyny, która zbiera dla podopiecznych Fundacji NON IRON, jest czterokrotny Mistrz Świata z Kony Chris „Macca” McCormak. Legenda tego sportu poprowadzić do zwycięstwa 5 śmiałków, którzy będą walczyć o jak najlepszy wynik na dystansach: 400 m w pływaniu, 10 km na rowerze i 2,5 km biegu.

Wpłacając środki na specjalną zbiórkę charytatywną (LINK DO ZBIÓRKI >>> TU), mamy szansę zadecydować, czy Chris „Macca” McCormak, czterokrotny mistrz świata Traithlonu i jego drużyna asów staną przed dodatkowym wyzwaniem. Jeśli uda się zebrać kwotę 50.000 złotych to jest szansa, że nasi „pyr -osi” będą musieli pokonać nie tylko swoje ograniczenia, ale także zwyciężyć z drugim teamem – jadąc na składaku i w przebraniu.

Podczas Super League Triathlon w sobotę 29 czerwca odbędzie się finałowa sztafeta wieńcząca zbiórkę. Zmierzą się w niej najlepsi profesjonaliści oraz amatorzy tego sportu. Drużyna, która zbierze najwięcej środków on-line, otrzyma nie tylko laur zwycięstwa ale także dodatkowo połowę pieniędzy, która zostanie zebrana do puszek podczas Super League Triathlon Poznań.

Fundacja NON IRON od 4 lat wyrównuje szanse młodych ludzi na lepsze życie. Została założona w 2015 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do sportu.

– Stała aktywność fizyczna pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój fizyczny dzieci, ale również na kształtowanie ich charakteru. Ponieważ, nie wszystkie dzieci mają możliwości, by bez ograniczeń realizować się w sporcie, stąd pomysł na założenie Fundacji NON IRON – mówi Anna Zdort, jedna ze współzałożycielek Fundacji.

Podstawowym zadaniem fundacji NON IRON jest wyrównywanie szans i krzewienie idei wychowania dzieci przez sport. Podopiecznymi fundacji są dzieci z projektu ze Zgierza i Towarowej.

– Tegoroczną zbiórkę na sportowe wakacje chcemy przeznaczyć dla dzieciaków ze Zgierza i Towarowej. Żadne z tych dzieci nie wyjechało nigdzie niż na dłużej niż na dwa dni. Wierzymy, że akcja zorganizowana wraz z i-sport.pl i Super Ligue Poznań pozwoli nam wysłać nasze dzieciaki na wakacje – dodaje Marta Grabowska, druga współzałożycielka Fundacji.

Każdy może sprawić, że największe Gwiazdy Triathlonu zejdą z piedestału i specjalnie dla dzieciaków przyjmą dodatkowe wyzwania, jakie przygotowali nasi przyjaciele z @i-sport.pl.

LINK DO ZBIÓRKI >>> TU

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *