26 maja 2018 By TRAVEL With 1918 Views

Festiwal GETAWAY 2018. Podsumowanie.

W dniach 18-20 maja 2018 r. w Poznaniu, zakończyła się pierwsza, pilotażowa edycja festiwalu GETAWAY. Jest to impreza przeznaczona dla ludzi aktywnych, pasjonatów sportów mniej lub bardziej ekstremalnych, a przede wszystkim miłośników natury i spędzania czasu na jej łonie. W naszej krótkiej relacji przedstawiamy najważniejsze wydarzenia festiwalowe.

Nie ma wątpliwości co do tego, że GETAWAY – pierwszy w Polsce festiwal o tematyce szeroko pojętego outdooru, jest nam potrzebny. Wydaje się też, że szczególnie miasto Poznań potrzebowało wydarzenia tego typu. Udowodniła to pilotażowa edycja GETAWAY. Pomimo olbrzymiej konkurencji ze strony innych imprez odbywających się w ten sam weekend oraz brak zaplecza w postaci historii wcześniejszych edycji, frekwencja dopisała. Kolorowe grupki outdoorowców kręciły się niemal nieustannie przez trzy dni trwania festiwalu w okolicach Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, strefy hamakowej i Warta Camp.

fot. materiały prasowe organizatora

Dzięki pogodzie, która okazała się być cichym sprzymierzeńcem organizatorów, wszystkie dodatkowe aktywności festiwalowe wypaliły w 100 procentach. Poczynając od biwaku w centrum miasta, przez wspomniane hamaki, spływ kajakowy, zabawy ze sprzętami wodnymi, serwis rowerowy, jogę, bieg na orientację, a na locie balonem skończywszy, atrakcje te budziły duże zainteresowanie i entuzjazm uczestników.

fot. materiały prasowe organizatora

Ta część festiwalu była bezsprzecznie strzałem w dziesiątkę. Jednak wielu uczestników GETAWAY przyciągnęły do Poznania ciekawe i inspirujące prelekcje wybitnych postaci ze świata outdooru. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in.: Krzysztof Wielicki – jeden z najbardziej wybitnych polskich himalaistów, kierownik Narodowej Wyprawy Zimowej na K2, Piotr Pustelnik – alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Katarzyna Biernacka – fotografka, grotołazka, Sebastian Kawa – jedyny człowiek na świecie, który przeleciał szybowcem nad Himalajami, Kamila Kielar – podróżniczka, dziennikarka, fotografka, Janusz Gołąb – himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I, Wojciech Grzesiok – wspinacz, biegacz ultra, podróżnik, Marcin Tomaszewski – członek Kadry Narodowej Polski w alpinizmie wysokogórskim oraz Krzysztof Starnawski – jeden z najlepszych nurków na świecie, rekordzista świata.

fot. materiały prasowe organizatora

Ponadto wieczory umilały projekcje filmów przedstawiające wyjątkowe historie z całego świata. Przez ekran tego outdoorowego kina festiwalowego przewinęły się produkcje takie jak: „Mama” w reż. Wojciecha Kozakiewicza, „Last Honey Hunter” w reż. Bena Knighta, „Huayhuash” w reż. Joey’a Schuslera, „Maidentrip” w reż. Jilliana Schlesingera, „Dodo’s Delight” w reż. Seana Villanueva-O’Driscolla, Josha Lowella, Nicka Rosena, Petera Mortimera, „Into Twin Galaxies” w reż. Jochena Schmolla czy „Denali’s Raven” w reż. Renana Ozturka.

Uczestnicy festiwalu GETAWAY wydają się być bardzo zadowoleni, podobnie jak organizatorzy, którzy są niemal zaskoczeni tak pozytywnym odbiorem festiwalu i sukcesem tej, jak by nie było, pierwszej edycji. W związku z tym, możemy spodziewać się, że GETAWAY ponownie zagości w Poznaniu – do zobaczenia za rok!

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie: getawayfestival.pl oraz facebookowym profilu >> TU

fot. materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *