30 lipca 2022 By RUNSTYLE, Slider With 564 Views

Głośnik Philips TAS7807 – „centrum medialne” portalu runandtravel.pl

Prowadzenie portalu biegowego to w dużej mierze praca siedząca przed laptopem albo z telefonem w ręku. Plusem jest to, że biuro możemy mieć tam, gdzie chcemy. W pokoju, na balkonie, w kawiarni, ale też na łące czy na plaży 🙂 Od dwóch miesięcy w tej pracy towarzyszy nam bezprzewodowy głośnik Philips TAS7807, który jest naszym małym „centrum medialnym”.


30.07.2022 r. /  Andrzej Gałązka

Bezprzewodowy głośnik Philips TAS7807 możemy zabrać wszędzie, no prawie wszędzie. A to dzięki temu, że jest odporny na kurz i wodoszczelny. Gumowana obudowa, która zabezpiecza głośnik dodatkowo sprawia, że nie musimy się martwić o jego uszkodzenie zarówno podczas przenoszenia, jak i samego użytkowania.


Głośnik Philips TAS7807 ma stopień ochrony przed pyłem i wodą IP67. Wodoodporność IP67 oznacza, że urządzenie jest całkowicie pyłoszczelne, natomiast jego podzespoły są zabezpieczone przed dostępem pyłu oraz odporne na krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.


Przenoszenie głośnika ułatwia odłączana smycz. Jest na tyle mocna, że utrzymuje bez problemu głośnik pomimo jego wydawałoby się wcale nie takiej małej wagi (1,896 kg) i całkiem przyzwoitych rozmiarów (głębokość: 10,4 cm / wysokość: 10,4 cm / szerokość: 28 cm). Całość tworzy solidne urządzenie nie tylko do użytku domowego, ale przede wszystkim do korzystania z jego wszystkich funkcji na zewnątrz.

Wewnątrz znajdują się cztery głośniki o łącznej mocy 40 W. Większą część czasu głośnik spełnia swoje podstawowe zadanie, czyli odtwarza muzykę, która jest tłem podczas naszej pracy.


Głośnik zawiera dwa 70-milimetrowe głośniki niskotonowe i dwa głośniki wysokotonowe.


Muzykę odtwarzamy z aplikacji w telefonie. Po pierwszym sparowaniu urządzenia się zapamiętują i po włączeniu obydwu bez problemu współpracują za pomocą Bluetooth już za każdym razem.


Zasięg Bluetooth do 20 m oznacza, że nawet jeśli telefon znajduje się w dużej odległości od głośnika nie ma to wpływu na odtwarzanie muzyki.


Głośnikiem można sterować przyciskami znajdującymi się zarówno na obudowie, jak i z poziomu telefonu.


Przyciski na zewnętrznej obudowie głośnika pozwalają sterować głośnością, odtwarzaniem muzyki, parowaniem stereo i Bluetooth. Jeśli chcemy powiedzieć telefonowi, aby odtworzył konkretny utwór, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk odtwarzania/pauzy, aby porozmawiać z asystentem głosowym.


Przydatną funkcją w naszej pracy jest możliwość używania głośnika jako zestawu głośnomówiącego podczas rozmów telefonicznych. Odbywa się to poprzez wbudowany głośnik. Druga funkcja z której często korzystamy szczególnie w pracy poza domem to opcja powerbanku. Bez problemu można doładować telefon czy inne urządzenie korzystając z głośnika jako źródła prądu.

Moc głośnika jest na tyle duża, że da radę obsłużyć domówkę czy imprezkę w plenerze. Przekonaliśmy się o tym tylko podczas testowania możliwości, ponieważ na co dzień nie wykorzystujemy pełnej mocy szczególnie, gdy jesteśmy na zewnątrz blisko innych ludzi.

Podsumowując, Philips TAS7807 to solidna moc w solidnej odpornej obudowie dla osób, które lubią „mieć” ze sobą muzykę w każdych warunkach plenerowych, jak również w domu czy też w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *