23 czerwca 2022 By Slider, TRAVEL With 5244 Views

Głośnik Philips TAS7807, czyli dobrej jakości muzyka w plenerze

„Komu poleciłbym głośnik? Drugiemu takiemu Przemowi, jak ja, czyli komuś, kto lubi spędzać czas w plenerze ze znajomymi i przy okazji nie chce rezygnować z towarzystwa dobrej muzyki w dobrej jakości”. O bezprzewodowym głośniku Philips TAS7807 pisze patron portalu runandtravel.pl – Przemysław Strąk.


22.06.2022 r. / Autor: Przemysław Strąk

Jako Patron portalu runandtravel.pl otrzymałem do testów głośnik bezprzewodowy Philips TAS7807 ze sportowej serii Philips GO. W swojej codziennej pracy korzystam z odsłuchów studyjnych, więc od początku założyłem, że głośnik nie będzie miał ze mną lekko. Prawda jest jednak taka, że bardzo szybko się ze sobą zakumplowaliśmy. Przyznaję się bez przysłowiowego bicia, że jestem gadżeciarzem i cieszę się z każdej rzeczy, którą mogę zabrać ze sobą na wypad za miasto. Za poligon testowy posłużyła więc tegoroczna edycja Rykowiska, biegu trailowego na terenach Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę to waga głośnika (1,896 kg). Lekki nie jest i na pewno nie jest to sprzęt na długie piesze wyprawy. Świetnie za to spisze się podczas wypadów, na których nie jesteśmy ograniczeni ilością czy też wagą zabieranych ze sobą rzeczy. Co dostajemy w takim razie w zamian?

Ochrona przed wodą i kurzem

Pierwsza i chyba najważniejsza jak dla mnie rzecz to stopień ochrony przed wodą i kurzem IP67. Mogłem spokojnie postawić głośnik na piasku czy trawie, nie martwiąc się o poranną rosę. Przy przepaku sprzętu filmowego w samochodzie mogłem spokojnie postawić go na ziemi nie martwiąc się, że coś się z nim stanie.


Głośnik ma wytrzymałą obudową, która jest pokrytą gumą. Jest odporny na pył i wodoszczelny.


Słuchaj muzyki i… ładuj telefon

Druga sprawa to pojemna bateria. Spokojnie wystarczyła na słuchanie muzyki (7-8 godzin) i awaryjne podładowanie telefonu kiedy kursowałem pomiędzy miejscem zawodów a domem (łącznie 6 godzin).


W pełni naładowany głośnik wystarcza nawet na 24 godziny odtwarzania, a funkcja power bank umożliwia ładowanie podłączonych urządzeń bez przerywania odtwarzania muzyki.


Bas, który ładnie pracuje w panoramie

I na koniec kwestia jakości dźwięku. Jest naprawdę dobrze. Słyszałem przenośne głośniki z wyższej półki cenowej, które nie spisywały się tak dobrze. Dźwięk jest klarowny. Bas, choć jest go sporo, nie jest rozmyty i ładnie pracuje w panoramie. Na zapas samej mocy też nie można narzekać, a biorąc go do lasu można narobić więcej hałasu niż trzeba.


Głośnik zawiera dwa 70-milimetrowe głośniki niskotonowe i dwa głośniki wysokotonowe.


Komu poleciłbym głośnik Philips TAS7807? Drugiemu takiemu Przemowi jak ja, – komuś, kto lubi spędzać czas w plenerze ze znajomymi i przy okazji nie chce rezygnować z towarzystwa dobrej muzyki w dobrej jakości.


Zasięg Bluetooth do 20 m oznacza, że nawet jeśli telefon znajduje się w dużej odległości od głośnika nie ma to wpływu na odtwarzanie muzyki.


Świetny sprzęt do zabrania w teren i… do wanny

To świetny sprzęt do zabrania w teren. Przypinamy pasek, który jest w zestawie, bierzemy głośnik na ramię i można ruszać. Głośnik może być ciekawym dodatkiem do wypadu pod namiot, na camping albo po prostu na plenerowy wypad ze znajomymi. Nie na darmo określony jest przez producenta jako „outdoor speaker”.


Przyciski na zewnętrznej obudowie głośnika pozwalają sterować głośnością, odtwarzaniem muzyki, parowaniem stereo i Bluetooth. Jeśli chcemy powiedzieć telefonowi, aby odtworzył konkretny utwór, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk odtwarzania/pauzy, aby porozmawiać z asystentem głosowym.


Ps. Głośnik wrócił do domu i znalazł dwie nowe funkcje. Pierwsza to dodatkowy głośnik do telewizora. W pokoju o 25m2 spisuje się lepiej niż głośniki telewizora. I druga – kąpielowa dyskoteka – a że wilgoć mu nie straszna, więc przy kąpieli syna słuchamy piosenek z ulubionych bajek animowanych.

Specyfikacja techniczna

 • Moc wyjściowa (RMS): 40 W
 • Moc wyjściowa (maksymalna): 80 W
 • System dźwięku: Stereo
 • Pasmo przenoszenia: 60 Hz–20 KHz
 • Liczba kanałów dźwiękowych: 2
 • Konfiguracja przetwornika: Pełny asortyment
 • Liczba pełnozakresowych przetworników: 2
 • Średnica przetwornika pełnozakresowego: 71mm
 • Liczba głośników wysokotonowych: 2
 • Średnica głośnika wysokotonowego: 31mm
 • Membrany bierne: 2

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *