28 stycznia 2014 By AMERYKA PÓŁNOCNA, ŚWIAT With 15698 Views

Honolulu Marathon 2014

Nie ma ograniczeń co do liczby uczestników. Nie ma limitu czasu, w jakim musisz pokonać te 41,195 km. Jest za to upał i świetna zabawa. Już 14 grudnia odbędzie się 42. edycja trzeciego co do wielkości maratonu w USA – Honolulu Marathon.

Jeżeli chcesz być jednym z 30 tysięcy biegaczy, którzy ustawią się na starcie 42. już Honolulu Marathon, zajrzyj na stronę www.honolulumarathon.org w kwietniu. Wtedy to bowiem startują zapisy, wtedy również poznamy ceny tegorocznych pakietów startowych.

Honolulu Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

Honolulu Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

TRASA
Start 42. edycji Honolulu Marathon zaplanowano na 14 grudnia 2014 r. na godz. 5:00 z Ala Moana Boulevard, co po hawajsku oznacza „ścieżka przez ocean”. Na pierwszych kilometrach trasa biegnie przez centrum miasta, wzdłuż Honolulu Harbor i obok zabytkowego Aloha Tower. Na kolejnym odcinku trasy biegacze skręcają do Chinatown i kierują się South King Street. Na tym odcinku maratończycy będą m.in. mijać Pałac Iolani, jedyny pałac królewski w Stanach Zjednoczonych, który był siedzibą panującej w XIX wieku na Hawajach monarchii czy też posag króla Kamehameha, kościół Kawaiahao. Atrakcji na trasie mnóstwo. Tych, którzy lubią biegać i zwiedzać jednocześnie odsyłamy na stronę www organizatora, gdzie znajdziecie szczegółowy opis trasy. Metę – o której byście nie przybiegli, w maratonie nie ma bowiem limitu czasu – znajdziecie w Kapiolani Park.

Trasa Honolulu Marathon

Trasa Honolulu Marathon

Na trasie maratonu usytuowanych będzie 16 punktów odżywczych. Pierwszy już 3,5 km od linii startu, kolejne co 3-4 km. Organizatorzy zachęcają tych, którzy biegną w takim klimacie po raz pierwszy, aby korzystali z każdego punktu żywieniowego na trasie.

_MG_3220

PROGRAM
14 grudnia 2014 roku odbędą się dwa biegi – Honolulu Marathon, który startuje – jak już pisaliśmy – o godz. 5:00. Pół godziny później, o godz. 5:30, startuje bieg na 10 km. W ramach tej imprezy nie jest organizowany półmaraton. Na półmaraton – czyli The Hapalua Hawaii’s Hlaf Marathon – organizatorzy zapraszają 13 kwietnia 2014 r.
W ramach Honolulu Marathon organizowane są również targi – Marathon Expo. Wejście na Expo jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

OPŁATY I PAKIETY STARTOWE
Tak jak już pisaliśmy powyżej ceny pakietów startowych poznamy w kwietniu, wtedy zostaną bowiem uruchomione zapisy na maraton. Wiemy jednak, że w skład pakietów – podobnie jak w roku ubiegłym – wchodzą numery startowe z zainstalowanym w nich czipem. Odbiór pakietów odbywać się będzie tylko osobiście za okazaniem dokumentu tożsamości. Nie ma możliwości odbioru pakietu za znajomego czy tez za kogoś z rodziny.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *