11 sierpnia 2021 By POLSKIE DROGI, Slider With 1723 Views

Marcin Kubica, prof. Łukasz Małek, Robert Celiński i Mateusz Knap – Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior odsłania kolejne karty

W dniach 24-26 września 2021 r. w Porąbce i Międzybrodziu odbędzie się Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior. Wrześniowy festiwal w Beskidzie Małym to jednak nie tylko biegi górskie, ale też prelekcje, strefa edukacyjna i koncert.


10.08.2021 r.

Do Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior w Porąbce i Międzybrodziu zostały już tylko dwa miesiące. Na imprezę, która odbędzie się w dniach 25-26 września 2021 r. wciąż trwają zapisy na biegi na dystansach 45 km, 25 km i vertical – https://bgtimesport.pl/zawody/biegi/id/444.

Każdego dnia organizatorzy odkrywają kolejne karty i prezentują kolejne informacje o wydarzeniu, które odbędzie się w ostatni weekend września. W ostatnim czasie zaprezentowano m.in. partnera sprzętowego festiwalu, którym jest marka Dynafit. Pierwszych 450 opłaconych uczestników dystansów Maraton Trzech Jezior 45 km i Rollercoaster 25 km znajdzie w pakietach startowych dedykowane opaski Dynafit-Maraton Trzech Jezior. Partner sprzętowy ufunduje też nagrody dla pierwszych trójek tych dystansów o łącznej wartości 5000 zł.

Na finiszerów wszystkich biegów będą czekać ażurowe, odlewane medale, nawiązujące projektem do charakterystycznego dla Beskidu Małego współistnienia gór i jezior.

Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z trasami poprowadzonymi przez najpiękniejsze rejony Beskidu Małego – Krainy Beskidzkich Jezior. Trasy prowadzą m.in. przez piękną widokowo Magurkę Wilkowicką, zaliczany do Korony Gór Polski Czupel, zaporę w Tresnej na jeziorze Żywieckim, rezerwat Szeroka i górę Żar, z której rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram w polskich górach. Profile tras są wymagające – 45-kilometrowy maraton to aż 2485 m sumy podbiegów, a na 25-kilometrowym Rollercoasterze trzeba pokonać w sumie 1400 m. przewyższeń. Niedzielny vertical na Czupel to 3,5 km dystansu i 600 metrów przewyższenia.

Prócz klasyfikacji open na dystansach 25 i 45 prowadzona będzie też klasyfikacja w kategoriach wiekowych, a na koronnym dystansie, maratońskim, również drużynówka oraz odcinek specjalny, którego szczegóły ujawnione zostaną już wkrótce.


Cykl prelekcji podczas Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior

Jednak Festiwal Maraton Trzech Jezior to nie tylko bieganie. Już w piątkowy wieczór festiwalowy (24 września) zespół zaprasza na cykl prelekcji o szeroko rozumianych aktywnościach górskich. Program i tematyka prelekcji przedstawia się następująco:

  • 18:30 – Bieganie i gór zwiedzanie z aplikacją Polskie Góry – Robert Celiński – biegacz, twórca aplikacji „Polskie Góry”.
  • 19:15 – Latem i zimą, czyli między biegami górskimi a skitouringiem – Mateusz Knap, (biegacz górski i skitourowy, Team Dynafit).
  • 20:00 – Marcin Kubica – z Beskidu Małego po medale Mistrzostw Polski
  • 20:45 – Zdrowe serce biegacza – o profilaktyce zdrowotnej w sportach wytrzymałościowych – prof. Łukasz Małek – kardiolog sportowy (Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie), autor strony „Kardiolog sportowy – Prof. Łukasz Małek”.

Spotkania odbędą się w formule prelekcja oraz Q&A. Dla słuchaczy przewidziana jest możliwość uczestnictwa na żywo oraz za pośrednictwem transmisji na fb.

W sobotę wszystkie osoby towarzyszące biegaczom są zaproszone do miasteczka biegowego, w strefie mety (stadion LKS Zapora w Porąbce), gdzie w czasie trwania zawodów zorganizowane będą różnego rodzaju warsztaty, punkty edukacyjne, gastronomia (szczegóły wkrótce), a po zamknięciu mety i dekoracji odbędzie się koncert zespołu Big Cyc, którego organizatorem jest gmina Porąbka.

Opisy tras, regulamin i rejestracja na festiwalowe biegi znajdziecie na stronie: http://www.maraton3jezior.com/

Magazyn Runandtravel.pl jest jednym z patronów medialnych festiwalu.
Partnerami Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior są: Gmina Porąbka, Dynafit, Karolina Toyota Bielsko, Gmina Czernichów, Rada Osiedla Lipnik, PGE Energia Odnawialna, Serowa Kraina Rajcza.

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *