13 sierpnia 2020 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 752 Views

Nowa porcja biegowo-podróżniczych inspiracji w 7. numerze Magazynu on line Runandtravel.pl 

Ukazał się 7. numer bezpłatnego Magazynu on line Runandtravel.pl, w którym znajdziecie dużą porcję biegowo-podróżniczych – ale nie tylko – inspiracji. Magazyn dostępny jest na platformie issuu.com oraz w formacie pdf do pobrania ze strony www.runandtravel.pl.

—————————————————————————————————————————-

13.08.2020 r.

Jesień, Zima, Wiosna, Lato… Właśnie rytm pór roku wyznacza nie tylko termin publikacji kolejnych wydań naszego Magazynu on-line „Runandtravel.pl”, ale również poruszane w nim tematy wiodące. Swoje miejsce w Magazynie znajdują jednak nie tylko tematy związane z konkretną porą roku, ale również takie, które są „magazynowym” rozszerzeniem tego, co już od kilku lat robimy w ramach portalu www.runandtravel.pl. A że biegacze to osoby niezwykle aktywne, ciągle szukające nowych wyzwań i nowych sposób spędzania wolnego czasu, nowych inspiracji, w Magazynie znajdują się również tematy około biegowe i inspirujące do innych aktywności outdoorowych.

Zapraszamy do lektury 7. już wydania naszego Magazynu on line Runandtravel.pl!

LINK DO MAGAZYNU W PDF >>> TU

LINK DO MAGAZYNU NA PLATFORMIE ISSUU.COM >>> TU

Co w numerze? O tym poniżej!

—————————————————————————————————————————-

Temat numeru – Indywidualne Projekty Biegowe

 • Tematem głównym numeru jest podsumowanie naszej akcji #IndywidualnyProjektBiegowy, w ramach której zgłaszaliście swoje planowane projekty biegowe, a my kibicowaliśmy wam on-line w trakcie ich realizacji. I cóż się okazało? Może nie był to czas zorganizowanych zawodów, ale na pewno był to czas realizacji planów i marzeń, których wcześniej – właśnie przez napięty harmonogram wyjazdów na zawody – nie mieliśmy czasu zrealizować.
 • W Magazynie przeczytacie relacje, będące podsumowaniem niektórych z nich: Szlakiem Wygasłych Wulkanów, FKT w Kampinoskim Parku Narodowym, 100 km na Głównym Szlaku Warmińskim, Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Beskidzki, Korona Gór Polski. Indywidualny Projekt Biegowy to jednak nie tylko wyzwanie, to również np. biegowa eksploracja okolic, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Ku inspiracji zapraszamy więc do przeczytania tekstu Tomasza Zyśko o weekendowych wybieganiach z historią w tle. Prezentację zamykamy ubiegłoroczną 11-dniową wyprawą Szymona Makucha na Islandii.
 • Relacje ze zrealizowanych projektów zostały uzupełnione poradami dietetyczki sportowej Andrei Dylong oraz prezentacją wyposażenia biegowego.

—————————————————————————————————————————-

W tym numerze naszymi rozmówcami są:

fot. John Kelly na trasie The Barkley Marathon | Howie Stern

 • Bob Crowley – nowy Prezydent International Trail Running Association (ITRA). Rozmowę uzupełnia artykuł Katarzyny Melcer „O co chodzi z ITRA?”
 • John Kelly – jeden z zaledwie 15 finisherów jednego z najbardziej oryginalnych i najtrudniejszych biegów na świecie, czyli The Barkley Marathon.
 • Karolina Zajdel – psycholog sportu, z którą rozmawiamy o treningu mentalnym i bieganiu „głową”
 • Ewa Ługowska – trenerka zdrowej kuchni, blogerka i autorka książki „Misa mocy. Przewodnik po kuchni zmieniającej świat”. (cykl „ECO RUN. ECO TRAVEL. ECO LIFE”).

—————————————————————————————————————————-

Aktywne Wakacje

Iza Skupień i Bogdan Snarski na trasie Green Velo

 • Podczas Aktywnych Wakacji ruszamy przez Polskę rowerem. Iza Skupień i Bogdan Snarski zabiorą was na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, a Iwona Łobuasiuk na duathlon po Wigierskim Parku Narodowym. Przeczytacie również relację Grzegorza Olesiaka z Predathlonu 2019, czyli rowerem, biegiem i kajakiem przez Suwalszczyznę.
 • Czytamy również pocztówki z wakacji od takich biegowych gwiazd jak Holly Page. Ruth Croft, Courtney Dauwalter, Stian Angermund-Vik.

—————————————————————————————————————————-

Biegaj i Zwiedzaj!

Andrzej Kowalik podczas biegu etapowego Ultra X

 • Pomimo tego, że 2020 rok do podróżniczych za bardzo nie należał, my zaprosimy was i do Grecji, i do Meksyku, a nawet do Nowej Zalandii.
 • O biegu etapowym UltraX Mexico 2019 pisze Andrzej Kowalik. Relację z tegorocznej edycji Olympus Mythical Trail przygotował Rafał Kruzel, a do podróży po Nowej Zelandii, kraju Kiwi – przy okazji Tarawera Ultramarathon – zapraszają nas Katarzyna Gawlas-Piecha oraz Artur Piecha.

—————————————————————————————————————————-

Czytaj, biegaj, inspiruj się!

W Magazynie inspirujemy nie tylko do biegania, ale również do czytania. Tym razem prezentujemy nowości książkowe – biegowe, podróżnicze i rowerowe. Zapraszamy również do czytania przewodników nieoczywistych. Co się kryje pod tą nazwą? Przekonajcie się, sięgając po tekst na str. 8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *