29 września 2020 By MIEJSCA, RUNSTYLE With 7982 Views

Nowy sklep marki SALEWA w Poznaniu

25 września 2020 roku w Poznaniu zainaugurował swoją działalność salon firmowy górskiej marki SALEWA.

————————————————————————

29.09.2020 r.

Nowy sklep południowotyrolskiego eksperta w dziedzinie sportów górskich otworzył podwoje w Poznaniu przy ulicy Półwiejskiej 17, a swoją obecność na zakupowej mapie stolicy Wielkopolski zainaugurował prelekcją Jacka Matuszka, który opowiedział o najważniejszych aspektach bezpiecznego poruszania się w terenie górskim.

Historia powstałej w 1935 roku w Monachium marki rozpoczęła się co prawda od wyrobów skórzanych, ale już kilka lat później obrała stricte górski kierunek. Praktycznie od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych sportowych produktów marka współpracowała z najważniejszymi nazwiskami branży – zawodowymi przewodnikami i ratownikami górskimi oraz profesjonalnymi alpinistami. Na polskim rynku SALEWA obecna jest już od ponad 12 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem aktywnych pasjonatów gór. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szerokiemu wachlarzowi wysokiej jakości produktów zarówno do rekreacyjnych aktywności, jak i poważnych górskich wyzwań. Rozbudowane kolekcje odzieży, obuwia i akcesoriów, ale także sprzętu turystycznego i wspinaczkowego składają się na bogaty asortyment marki, z którego od wielu lat korzystają nie tylko znani polscy sportowcy tacy jak Jacek Matuszek, Kinga Baranowska czy Justyna Kowalczyk, ale także największe górskie organizacje ratownicze w kraju – TOPR i GOPR.

Dzięki dopracowanej sieci sprzedażowej oferta nowoczesnych produktów SALEWA pozostaje ogólnodostępna dla klientów końcowych, od miłośników hikingu i trekkingu przez ambitnych wspinaczy po zapalonych skialpinistów. Co więcej Oberalp Polska – wyłączny dystrybutor SALEWA w Polsce dodał właśnie kolejny stacjonarny punkt na handlowej mapie kraju otwierając swój szósty już salon firmowy. Po Zakopanym, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi przyszła pora na serce Wielkopolski. Sklep w Poznaniu usytuowany został przy Półwiejskiej 17, czyli jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic i zachwyca powierzchnią blisko 110 m2, na której klienci znajdą wszystkie najważniejsze modele marki. Wybór lokalizacji komentuje Jarosław Daniel, dyrektor Oberalp Polska: –To drugi po salonie w Łodzi sklep, który otwieramy w rzeczywistości pocovidowej. W obu przypadkach zdecydowaliśmy się postawić na prestiżową ulicę handlową zamiast galerii. Jestem przekonany, że rewitalizacja centrów miast jest tylko kwestią czasu. A to naturalne środowisko dla takiej marki jak SALEWA.


W decyzjach zakupowych pomocą służyć będzie profesjonalna obsługa, co, jak zaznacza Sales Manager marki Łukasz Śleziński, jest niezwykle istotne w przypadku tak zaawansowanych produktów: -Niezmiernie cieszę się z otwarcia kolejnego sklepu stacjonarnego. Jestem przekonany, że dla technicznej marki górskiej, jaką jest SALEWA, posiadanie punktów, w których klient może liczyć na doradztwo wykwalifikowanej obsługi jest kluczowe. Daje to gwarancję odpowiedniego doboru ekwipunku do każdej aktywności górskiej.
Jak tłumaczył Jacek Matuszek, właściwie skompletowany sprzęt to natomiast ważna składowa bezpiecznych wyjść w góry. Z okazji otwarcia sklepu alpinista należący do międzynarodowego teamu marki na specjalne zaproszenie polskiego oddziału opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z kwestiami bezpieczeństwa w wymagającym terenie. Podczas transmitowanego online spotkania wspinacz podkreślał między innymi znaczenie pracy ratowników górskich. SALEWA od kilku lat wspiera zarówno TOPR, jak i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wyposażając ratowników w produkty marki, ale także angażując się w szereg działań promocyjnych. Jednym z przykładów może być choćby ostatnia akcja „Wspieram GOPR!”, w ramach której zyski ze sprzedaży przygotowanej przez SALEWA limitowanej edycji technicznej opaski na głowę przekazane zostaną na konto Pogotowia. Sygnowane logo GOPR opaski dostępne są oczywiście także w nowym sklepie w stolicy Wielkopolski. Zapraszamy na Półwiejską 17!

Salon Firmowy SALEWA w Poznaniu
ul. Półwiejska 17
Kontakt: e-mail: poznan@salewa24.pl  | Facebook @salewa24

Godziny otwarcia: Poniedziałek – Sobota: 10:00-18:00 | Niedziela: zamknięte

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *