10 kwietnia 2017 By LUDZIE, RUNSTYLE, Slider With 5263 Views

Piotr Hercog zwycięża Ultra Fiord 2017

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team, zwyciężył na dystansie 100 mil w Ultra Fiord w Patagonii, jednym z najtrudniejszych biegów górskich na świecie.

Ultra Fiord 2017 /foto Piotr Dymus

Ultra Fiord 2017 /foto Piotr Dymus/

Rozgrywany w chilijskiej Patagonii, w prowincji Ultima Esperanza – Ultra Fiord, mimo dopiero trzeciej edycji już zyskał miano jednego z najtrudniejszych biegów górskich świata. Zmienne warunki pogodowe, z których słynie Patagonia, lodowce, bagna, kolczaste krzewy, ponad siedem tysięcy metrów podbiegów to tylko niektóre z czynników charakteryzujących ten bieg. W takich warunkach pierwsze miejsce w Ultra Fiord 2017, na koronnym dystansie 100 mil, zdobył Piotr Hercog.

Piotr Hercog Patagonia 2017 /foto Piotr Dymus/

Piotr Hercog Patagonia 2017 /foto Piotr Dymus/

Piotr od startu trzymał się w prowadzącej czteroosobowej grupie, a po oderwaniu się od niej i po samotnych stu czterdziestu kilometrach zameldował się na mecie z dwugodzinną przewagą nad kolejnym zawodnikiem – przedstawicielem gospodarzy Emmanuelem Acuna.

Pierwsze wrażenie Piotra na mecie

„Mocno wyniszczające zawody, myślę, że mocniej niż UTMB. Trasa bardzo zróżnicowana , od bagien w których noga potrafiła wpaść po kolana, gdzie nie dało się truchtać i gdzie co chwilę się wywracałem, po lodowce, o których mogę powiedzieć, że ten etap był trudniejszy i bardziej skomplikowany niż odcinek między szczelinami na dojściu do obozu drugiego na Piku Lenina. No i ostatnie 50km po szutrach, naprawdę mocno orzące psychikę …ale udało się!!!”

Piotr Hercog Patagonia 2017 /foto Piotr Dymus/

Piotr Hercog Patagonia 2017 /foto Piotr Dymus/

Warto wspomnieć, że zwycięstwo w Ultra Fiord 2015 na dystansie 70k było dla Xaviera Thevenarda jednym z etapów do zwycięstwa w Ultra Trail du Mont Blanc w 2015 roku. Niech zwycięstwo Piotra będzie dobrym prognostykiem na jego tegoroczny sezon biegowy.

/na podstawie informacji prasowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *