20 czerwca 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1040 Views

Polacy trzecią z najliczniej reprezentowanych nacji podczas The North Face Lavaredo Ultra Trail!

23 czerwca o 23:00 rozpocznie się 11 edycja kultowego biegu górskiego The North Face Lavaredo Ultra Trail rozgrywanego w sercu włoskich Dolomitów. Spośród 1500 zarejestrowanych osób, 9 % stanowią biegacze z Polski.

Z koronnym dystansem 120 kilometrów zmierzą się zawodnicy z całego świata. 46% spośród 1500 zarejestrowanych do startu biegaczy, to reprezentanci gospodarzy. 10% stanowią Francuzi, a trzecią najliczniej reprezentowaną nacją są Polacy.

The North Face Lavaredo Ultra Trail _1

Biegacze z Polski stanowią w tym roku 9% startujących, a Bartosz Gorczyca i Ewa Majer zaliczani są do grupy najmocniejszych zawodników i zawodniczek na liście startowej The North Face Lavaredo Ultra Trail (https://ultratrail.it/en/top-runners-lut.html).

The North Face Lavaredo Ultra Trail _5
Startowałem w Lavaredo Ultra Trail już kilkukrotnie, ale przebieg tegorocznej trasy ze startem w Cortinie podoba mi się najbardziej – komentuje Sébastien Chaigneau, zwycięzca z 2011 roku, który po raz 4 w karierze pobiegnie w Dolomitach.

Obok legendarnego Francuza w Cortinie d’Ampezzo pojawią się także inni zawodnicy teamu The North Face: Fernanda Maciel, Lizzy Hawker, Seth Swanson oraz Pau Capell. Organizatorzy zaplanowali szereg spotkań ze sportowcami, a także treningi i testy sprzętu The North Face na specjalnej 10-kilometrowej trasie. Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, by poczuć namiastkę tego, czym jest przebiegnięcie dystansu ultra w Dolomitach.

The North Face Lavaredo Ultra Trail _2
Tradycyjnie w ramach The North Face Lavaredo Ultra Trail rozegrane zostaną również dwa biegi na krótszych dystansach: 48-kilometrowy Cortina Trail oraz 20-kilometrowy Cortina Skyrace. W sumie na listach startowych znalazło się 3400 zawodników z całego świata.

The North Face Lavaredo Ultra Trail _3

Więcej informacji o The North Face Lavaredo Ultra Trail oraz szczegółowy plan imprezy znaleźć można na stronach: The North Face Lavaredo Ultra Trail i eventy marki The North Face – TU.

/ na podstawie informacji prasowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *