6 grudnia 2020 By Slider, TRAVEL With 1844 Views

Program studia live KFG+ (12-13 grudnia)

5 grudnia 2020 roku na platformie playkrakow.com aktywowany został dostęp do większość filmów w ramach Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W kolejny weekend (12-13 grudnia) planowany jest punkt kulminacyjny festiwalu – wydarzenia transmitowane na żywo ze studia w Krakowie. Oto program na dwa dni pełne górskich atrakcji. W tym roku KFG reżyserujecie Wy sami.

—————————————————————————————————————-

5.012.2020 r.

W sobotę 12 grudnia 2020 roku transmisja ze studia festiwalowego rozpocznie się o godzinie 12.00. Wywiady i prelekcje przeplatane będą swobodnymi rozmowami w studio oraz zapowiedziami filmów, rozmów i warsztatów, które będą do Waszej dyspozycji w każdej chwili, od 5 do 31 grudnia. Tego dnia spotkamy się m.in. z Barbarą Zangerl, Jacopo Larcherem, Antoinem Le Menestrelem, Edu Marinem, Januszem Majerem, Olą Taistrą, Łukaszem Dudkiem, Alexem Megosem oraz  Stevem Swensonem. Wieczorem wręczymy również nagrodę Kraków Mountain Award 2020.
Oto szczegółowy plan dnia:


W niedzielę 13 grudnia 2020 roku transmisja rozpocznie się już o godzinie 10.00. Będą na Was czekać kolejne atrakcje i spotkania z wyjątkowymi ludźmi: Frankiem Kretschmannem, Stephanem Siegristem, Rogerem Schaelim, Filipem Babiczem, Benjaminem Billetem, twórcami i bohaterami filmu Godspeed. Los Polacos czy Andrzejem Bargielem. Wieczór i całość tej części festiwalu zakończy uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach filmowych.
Oto szczegółowy plan na niedzielę:

————————————————————————————————————

Kultura i warsztaty

Góry to nie tylko sport i wyczyny, to również kultura wyrastająca na gruncie naszej pasji. W festiwalowy weekend nie może więc zabraknąć spotkań z autorami książek górskich i filmowcami – w festiwalowy weekend czekają więc na was rozmowy m.in. z: Beatą Sabałą-Zielińską, Piotrem Trybalskim, Bernadette McDonald i Elizą Kubarską.
Warsztaty od zawsze stanowiły ważny element KFG i tak będzie również w tym roku. Organizatorzy przygotowali dla Was zestaw warsztatów i tematycznych prezentacji, spotkań z instruktorami PZA, specjalistami od wspinaczki, alpinizmu, rowerów górskich czy skitouringu. Wspólnym mianownikiem wielu wykładów będzie już tradycyjnie “bezpieczeństwo w górach i skałach”, a głównym patronem tego cyklu jest PZU.
W weekendowym rozkładzie jazdy nie ma warsztatów. To dlatego, że będą dostępne na dodatkowej platformie konferencyjnej: dla posiadaczy karnetów oraz – za symboliczną opłatą – dla osób, które zdecydują się zapisać tylko na warsztaty.

————————————————————————————————————

Nagroda Kraków Mountain Award i konkursy filmowe

W tym roku przyznana zostanie tylko jedna nagroda – Kraków Mountain Award. Imię i nazwisko laureatki/laureata pozostanie tajemnicą do ostatniej chwili! Nagroda zostanie wręczona w sobotę o godzinie 19.55. Fundatorem jest PZU, główny sponsor festiwalu.

Podczas festiwalu czeka na was blisko 50 filmów (w tym premiery) – wszystkie w ramach dwóch konkursów, polskiego i międzynarodowego. Gala wręczenia nagród dla zwycięskich filmów KFG 2020 odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.40 i będzie ostatnim punktem programu na żywo. Po 18.00 jesteście wolni. Dzięki platformie playkrakow.com sami zdecydujecie, kiedy zakończyć swój festiwalowy weekend.
***
Pierwsze filmy i materiały festiwalowe ukażą się na platformie  playkrakow.com 5 grudnia. Kolejne pozycje będą dodawane sukcesywnie. Duża część materiałów zostanie dodana dopiero po weekendzie ze studiem live (12-13 grudnia), by nie zdradzać przedwcześnie niektórych atrakcji. Znajdziecie wśród nich również materiały nagrane podczas weekendu. Platforma KFG+ będzie dostępna do 31 grudnia. A to wszystko w cenie 59 zł.
Bądźcie z nami!

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *