26 lutego 2014 By POLSKIE DROGI With 2830 Views

Rak’n’Rolling.Run!

Już 26 kwietnia 2014 roku amatorzy biegowego szaleństwa w górach będą mogli zmierzyć się z jedną z trzech tras przygotowanych w ramach II edycji Biegów górskich w Szczawnicy – Rak’n’Rolling.Run! Ubiegłoroczna edycja została doceniona przez uczestników i na dobre wpisała się w kalendarz biegów górskich.

W tym roku zawodnicy po raz pierwszy wystartują na trasie 90+ km noszącej tajemniczą nazwę – Niepokorny Mnich. Skąd nazwa? Jak głosi legenda, dawno temu na słowackim Spiszu w Czerwonym Klasztorze żył Brat Cyprian – mąż wielce uczony, ale duchem niespokojny. Jego największym marzeniem było latać jak ptaki. Dlatego też przez długie lata pracował nad wykonaniem maszyny latającej, którą jak głosi legenda … wykonał! – A, że był niepokorny, odważny i niezłomny w osiąganiu swoich celów, czyli taki jak wszyscy, którzy mierzą wysoko i zmierzą się z tą trasą, postanowiliśmy, że trasa 90+ będzie upamiętniała jego osobę. – dodaje Kuba Wolski organizator biegów.

Trasa Niepokornego Mnicha prowadzi szlakami Beskidu Sądeckiego przez Halę na Przechybie, Rytro, Eliaszówkę, w kierunku Małych Pienin, przecina granicę polsko-słowacką, zatacza pętlę przez Vyšné Ružbachy do Czerwonego Klasztoru i na koniec biegnie wzdłuż Dunajca do Szczawnicy.

ultra profil kopia

Ci z Was, którzy preferują krótsze, ale nie mniej syte dystanse będą mogli pobiec w maratonie górskim – Wielka Prehyba. To 42,2 km, z łącznym przewyższeniem ok. 1900 m. Trasa biegu prowadzi szlakami Beskidu Sądeckiego przez Radziejową i granią Małych Pienin do samej Szczawnicy. W 95% wiedzie szlakami górskimi po leśnych ścieżkach, polanach i szutrach. W wielu miejscach trasy przy dobrej pogodzie można zobaczyć ośnieżone szczyty Tatr.

maraton profil kopia

Trzeci dystans to Hardy Rolling – 6 km niczym niezmąconej radości z biegania po górach. Dlaczego Hardy? Bo wytrzymały, odporny, trochę butny i niepokorny – taki jak każdy, kto choć raz odważy się spróbować swoich sił w górach. Trasa prowadzi stokiem narciarskim pod górę na Szafranówkę i w dół wąwozem w kierunku deptaka nad Grajcarkiem.

hardy profil kopia
Startujesz, rolujesz, pomagasz. Rak’n’Rolling.Run! to biegi wyjątkowe, które wyrosły z projektu Rak’n’Rolling prowadzonego przez Fundację Rak’n’Roll. Wygraj Życie. – Nie boimy się żyć. Nie boimy się marzyć i nie zawahamy się też, aby swoje marzenia i cele zrealizować. Taka jest idea Rak’n’Rollingu i z taką też ideą realizujemy Biegi w Szczawnicy.- dodaje Eliza Czyżewska, organizatorka Biegów i koordynatorka projektu Rak’n’Rolling.
Podobnie jak roku ubiegłym w biegu na 6 km weźmie udział Hardy Team składający się z osób, które pokonały raka, a teraz zmierzą się z kolejnym wyzwaniem. -Pomagamy i wyciągamy z domów osoby, które chorowały na raka i wracają do życia po chorobie. Chcemy im pokazać, że mają jeszcze wiele do zrobienia, że czasem jest ciężko, ale można osiągnąć cel jak się tylko mocno zaprze. Tym, którzy jeszcze nie mogą być z nami, ponieważ chorują, przekażemy moc pozytywnej energii i część wpisowego zawodników – wierzymy, że pomoże! – dodaje Eliza Czyżewska.

Jeśli chciałbyś dołączyć do Hardego Teamu – koniecznie skontaktuj się z nami: eliza@hillsprint.pl

Więcej informacji na temat zawodów: www.maratonszczawnica.pl

Więcej informacji na temat Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie.: www.raknroll.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *