23 października 2014 By Running Family, RUNSTYLE, Slider With 18276 Views

RUNNERS FAMILY – Nils z Norwegii

Imię i nazwisko: Nils Jostein Lundal
Kraj: Norwegia
Od kiedy biegasz? Od 2011 roku
Ulubiony dystans: Lubię różne dystanse, ale jeżeli mam już wybierać, to powiem – 10 km. To dystans, na którym dostaję kopa, żeby biec szybciej i robić kolejne życiówki.
Jaki rodzaj biegania lubisz? Jeżeli chodzi o zawody, to preferuję krótkie i szybkie biegi uliczne. Treningowo lubię długie wybiegania w terenie, chłonę wtedy naturę, robię zdjęcia, kolekcjonuję wspomnienia. Codziennie mogę biegać w różnych miejscach – po lesie, po górach, po  plaży…
Instagram: polar_runner

(fot. Nils Jostein Lundal)

(fot. Nils Jostein Lundal)

Jakie biegi w Norwegii poleciłbyś biegaczom z Polski?

Oslo Marathon
To największa impreza biegowa w Norwegii. To fantastyczny bieg miejski, którego trasa prowadzi przez całe Oslo, przez wszystkie strategiczne ulice, przy najbardziej znanych zabytkach i atrakcjach turystycznych. W ramach imprezy odbywają się wszystkie klasyczne dystanse – 42 km, 21 km, 10 km i 3 km. Następny maraton odbędzie się 19 września 2015 r.
Strona maratonu – Oslo Marathon

Stavanger Marathon
Odbywa się w Stavanger, mieście położonym w południowo-zachodniej części Norwegii i też jest biegiem ulicznym. Jest to jednak bieg mniejszy niż maraton w Oslo, ale podobnie jak w Oslo, tak i tutaj trasa prowadzi przez całe miasto. Wszystko jest świetnie zorganizowane – bez problemu można zaparkować, jest też dużo miejsc noclegowych.
Strona maratonu – Stavanger Marathon

Midnight Sun Marathon
Maraton odbywa się w arktycznym mieście Tromsø, położonym za kołem podbiegunowym (dokładna lokalizacja to 69°40′33″N, 18°55′10″E). Posiada certyfikat AIMS.
Strona maratonu – Midnight Sun Marathon

(fot. Nils Jostein Lundal)

(fot. Nils Jostein Lundal)

Hardangervidda Marathon
Trasa Hardangervidda Marathon prowadzi przez góry w północnej Norwegii. To prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych biegów w Norwegii. Na trasie zobaczycie wszystko, co najlepszego i najwspanialszego stworzyła norweska natura, między innymi jedne z najpiękniejszych wodospadów (trasa od 0 do 1200 metrów nad poziomem morza).
Strona maratonu – Hardangervidda Marathon

Farsund Marathon
Farsund Marathon, odbywający się w Farsund na południu Norwegii, to maraton „last but not least”. Trasa wiedzie przez jedno z najpiękniejszych miasteczek Norwegii – kilometr za kilometrem mamy przepiękne plaże, pola, skały, lasy. Dobre miejsce dla przyjezdnych biegaczy – w miasteczku jest wiele hoteli, kampingów i pól namiotowych.
Strona maratonu – Farsund Marathonn

(fot. Nils Jostein Lundal)

(fot. Nils Jostein Lundal)

Jakie miejsca, regiony w Norwegii poleciłbyś biegaczom?
Podróżującym biegaczom polecam Farsund, niewielkie miasto w południowej Norwegii, o kórym już wspominałem, a które ma w maju swój własny maraton. Farsund jest jak raj dla biegaczy. Można wybrać bieg po plaży, przez las, po górach. To również moje rodzinne miasto, w którym biegam i pracuję na co dzień. Biegam około 200-270 biegów rocznie i za każdym razem idę zobaczyć coś nowego.

(fot. Nils Jostein Lundal)

(fot. Nils Jostein Lundal)

Jakie masz marzenia biegowe?
Nie mam konkretnych biegowych marzeń. Moim celem jest „gromadzenie przeżyć i doświadczeń” w wielu miejscach na cały świecie.

(fot. Nils Jostein Lundal)

(fot. Nils Jostein Lundal)

Tags : , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *