17 grudnia 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1977 Views

Salomon Xreid Norway 2018

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 roku odbędzie się 6. edycja Salomon Xreid Norway. Tym razem organizatorzy zapraszają biegaczy do pokonania trasy 105 km / +6000 m w Jotunheimen, czyli paśmie górskim w Górach Skandynawskich położonych na południu Norwegii.

6. edycja Salomon Xreid Norway odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 roku. Biegacze będą mieli do pokonania nie oznakowaną trasę (bieg z GPS) na dystansie 105 km z łącznymi przewyższeniami +-6000 m. Bieg za każdym razem organizowany jest w innym miejscu. Miejsce przyszłorocznego wyścigu to Jotunheimen /start z Turtagrø/.

Jotunheimen (w wolnym tłumaczeniu Dom Gigantów) to pasmo górskie w Górach Skandynawskich położone na południu Norwegii, zajmujące powierzchnię około 3500 km². Znajdują się tam dwa najwyższe szczyty Skandynawii, w tym najwyższy szczyt Europy Północnej – Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.) i Glittertind (2452 m n.p.m.) – drugi pod względem wysokości szczyt Półwyspu Skandynawskiego. Jotunheimen znajduje się w regionie Oppland i Sogn og Fjordane. Od 1980 roku 1145 km² pasma zostało wydzielone i objęte ochroną w ramach Parku Narodowego Jotunheimen.

W ramach Xreid Norway można wystartować pojedynczo lub w teamie. Zespół musi składać się z dwóch do czterech osób, z których jedna będzie „Team Managerem”. Opłata startowa za jedną osobę to 2500 NOK.

Organizatorzy rekomendują zakwaterowanie w Beitostølen, niewielkiej miejscowości w Norwegii w gminie Øystre Slidre, która leży w górach Jotunheimen na wysokości ok. 900 m n.p.m. W ramach opłaty startowej zapewniony jest transport z Beitostølen na start.

Link do trasy >>> TU
Link do zapisów >>> TU
Szczegółowe informacje o biegu >>> TU

  • Przypominamy rozmowę z Kamilem Leśniakiem, który w Xreid Norway 2017 /125 km/ zajął drugie miejsce > TU
  • Zapraszamy również na fotograficzne podsumowanie tegorocznej edycji > TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *