16 lipca 2017 By POLSKIE DROGI, Slider With 1166 Views

Startuje letnia edycja CITY TRAIL 2017

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – każdy na 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Początek cyklu już 17 lipca w Lublinie, zakończenie – 28 lipca w Łodzi. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na www.ontour.citytrail.pl.

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź – to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu – w takiej właśnie kolejności. Biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Pierwsza impreza zaplanowana jest na 17 lipca nad Zalewem Zembrzyckim w Lublinie. Zapisy przez internet na każdą imprezę kończą się zawsze na 4 dni przed zawodami.

CITY_TRAIL_onTour_88

Lista startowa będzie otwarta także w dniu zawodów – o ile nie wyczerpie się limit miejsc. Ten wynosi 500 osób na lokalizację (dotyczy tylko biegu głównego, w CITY TRAIL Junior nie ma limitów). Na listach startowych jest aktualnie ponad 2800 dorosłych i blisko 800 dzieci. Największa frekwencja zapowiada się w Bydgoszczy, Poznaniu i Lublinie.

CITY_TRAIL_onTour_11

Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. Gdyby ktoś pokusił się o starty w więcej niż jednej lokalizacji opłata startowa za drugi i każdy kolejny bieg to 14,5 zł – z tą uwagą, że trzeba zapisać się przez internet od razu na każdą z imprez. Start biegu głównego na 5km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.

CITY_TRAIL_onTour_1010

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która rozpocznie się 30 września 2017 i potrwa do 25 marca 2018.  Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Terminarz CITY TRAIL onTour:

  • 17 lipca – Lublin, zalew Zemborzycki, okolice Kempingu Dąbrowa
  • 18 lipca – Warszawa, Las Młociński
  • 19 lipca – Olsztyn, Jezioro Długie
  • 20 lipca – Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS
  • 21 lipca – Bydgoszcz, Myślęcinek
  • 24 lipca – Szczecin, Jezioro Szmaragdowe
  • 25 lipca – Poznań, Lasek Marceliński
  • 26 lipca – Wrocław, Las Osobowicki
  • 27 lipca – Katowice, stawy Janina-Barbara
  • 28 lipca – Łódź, Park na Zdrowiu

Więcej informacji znajduje się na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

/na podstawie informacji prasowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *