11 marca 2021 By POLSKIE DROGI, Slider With 471 Views

Świder na raz. Wyzwanie Biegowe Waldka Porowskiego dla Szymona! | Indywidualny Projekt Biegowy

17 kwietnia 2021 roku Waldek Porowski – w ramach akcji Indywidualny Projekt Biegowy – planuje przebiec wzdłuż rzeki Świder. Ten ponad 90-kilometrowy bieg ma również na celu zbiórkę funduszy na leczenie Szymka.

————————————————————————————————————————————-

Waldek Porowski | 11.03.2021 r.

Projekt „Świder na raz” to pomysł, który zrodził się w mojej głowie jakiś rok temu. Postanowiłem wtedy przez bieganie zwiedzać czy też eksplorować nowe, nieznane mi tereny w Powiecie Otwockim. Bardzo szybko dotarło do mnie, że to nie jest mała rzeczka leniwie płynąca w krzakach. Tylko miejsce, gdzie w każdym jej zakątku i o dowolnej porze tętni piękne życie, które mnie zauroczyło. Świder to rzeka, która ciągnie się przez dwa województwa: Lubelskie i Mazowieckie i tym samy przepływa przez Otwock, jakieś 15 kilometrów od wsi Lasek, gdzie mieszkam na co dzień. Zrobiłem kilka rekonesansów i zakochałem się w tej Rzece. Ma niedostępne tereny, rezerwaty, trzęsawiska, piękne łąki, podmokłe tereny, lasy czyli wszystko co potrzeba ultrasowi.


Szybko do mnie dotarło – jak to bywa u ultrasów – że trzeba Świder przebiec na raz tylko nie wiedziałem, jak i kiedy. W listopadzie 2020 roku moja żona Aga wraz ze znajomymi: Karoliną i Tomkiem postanowili, że będą przez cały czas mojego biegu wspierać mnie na trasie. Od razu padła data zmierzenia się z rzeką na kwiecień.

25 grudnia 2020 roku poznaję Tomka Łąka, mega wesołego i pozytywnego ultrasa, którego wspierałem w projekcie: „Tomek i przyjaciele biegną na Slężę”. Syn Tomka jest chory na nowotwór. Zrozumiałem, że bieganie i pomoc Szymkowi to jeden wspaniały projekt płynący z serca ultrasa i tak powstaje cały plan: „Świder na Raz. Wyzwanie Biegowe Waldka dla Szymona”. Po rozmowie z Tomkiem i Fundacją Na Ratunek, ustaliłem, że postaramy się wspólnie z moimi kilometrami z nad Świdra wspomóc leczenie Szymka.

Szymona można wspierać za pośrednictwem Fundacji Na Ratunek >>> LINK

Rzeka Świder biegnie przez dwa województwa: Lubelskie i Mazowieckie. Początek rzeki to mała strużka wijąca się przez pola wokół Wsi Świder a koniec to Ujście Wisły. Jest to zróżnicowany teren, na którym znajdują się rezerwaty, trzęsawiska, piękne łąki, podmokłe tereny i lasy czyli wszystko to co potrzeba Ultrasowi.

  • Wyzwanie:  Planuję przebiec 90 km+ w 12h lub krócej. Wszystko zależy od pogody oraz mojego samopoczucia. Na trasie będę mógł liczyć na moją żonę i przyjaciół, którzy będą mnie wspierać podczas tego wyzwania.
  • Termin: 17 kwietnia 2021
    Start: Wieś Świder (start 4:00- 5:00 rano)
    Meta: Ujście Wisły około 5km od Otwocka

Nazywam się Waldek Porowski. Mam 45 lat na karku. Z zawodu jestem fizjoterapeutą i pracuję z pacjentami po udarach, czyli na co dzień stykam się z problemami ludzi, którzy są postawieni pod ścianą w sposób nie zapowiedziany. Do sportu wróciłem 6 lat temu po operacji przepukliny brzusznej. Doktory wszyli mi siatkę na brzuchu wielkości 25 cm długości i 15 szerokości. Schudłem. I zacząłem znowu biegać od kilku kilometrów do kilkudziesięciu. Na początku było bieganie, a gdy pojawiły się góry zaczęła się wielka przygoda, pasja, przyjaciele biegowi. A chęć pomocy innym, potrzebującym, zawsze towarzyszyła ultrasom. Dlaczego? Bo wiemy, co to cierpienie i ból i satysfakcja ze zrobienia czegoś fajnego.

bieg wzdłuż rzeki Świder

—————————————————————————————————————————————–

Zainspiruj innych! Podziel się pomysłem Indywidualny Projekt Biegowy! (I.P.B.).

Na portalu www.runandtravel.pl kontynuujemy naszą akcję Indywidualny Projekt Biegowy, w ramach której będziemy publikować Wasze Indywidualne Projekty Biegowe (I.P.B.), realizowane tym razem w warunkach zimowych. Chcesz podzielić się swoim pomysłem na Indywidualny Projekt Biegowy? A może zrealizowałeś już Indywidualny Projekt Biegowy i chcesz zainspirować innych? Zapraszamy do publikacji na naszych łamach waszych projektów, wyzwań i wycieczek biegowych.

Chcesz się zainspirować? Przeczytaj o zrealizowanych  już Indywidualnych Projektach Biegowych na naszym portalu i Magazynie on line.

Na czym polega Indywidualny Projekt Biegowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *