29 grudnia 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 288 Views

Szymon Makuch i Kamil Klich pobiegną legendarną drogą Pamir Highway

Szymon Makuch wraz z niesamowitym Kamilem Klichem w drugiej połowie 2022 r. zamierzają zrealizować projekt biegu przez legendarną drogę Pamir Highway. Będzie to pierwsza na świecie próba pokonania trasy z Duszanbe w Tadżykistanie aż po Osz w Kirgistanie.


29.12.2021 r.

Szymon Makuch i Kamil Klich – wyposażeni w specjalistyczny sprzęt biegowy, nawigację satelitarną, ultralekki namiot, śpiwory oraz żywność wysokoenergetyczną – pokonają ponad 1000 kilometrów górskimi drogami wśród piętrzących się szczytów Pamiru i przełęczy sięgających niejednokrotnie ponad 3000 metrów n.p.m.

  • Bieg przez Pamir Highway będzie 4. edycją charytatywnego projektu zapoczątkowanego przez Szymona Makucha w 2019 r. Wtedy to samotnie przebiegł Islandię z północy na południe w formule bez supportu (Relację Szymona z biegu po Islandii przeczytacie w Magazynie online Runandtravel.pl (str. 88). Przez następne dwa lata wraz z towarzyszącą mu ekipą udało się dwa razy przebiec Polskę z północy na południe w ciągu 10 dni. W 2020 r. z Helu do Krakowa i w 2021 z Suwałk do Krakowa. Trzy edycje tej niezwykłej akcji pomogły zebrać ponad 100 tysięcy PLN na cele charytatywne.
  • Tegoroczną misją biegu przez Pamir Highway będzie zebranie funduszy dla Fundacji Herosi, która od ponad 12 lat aktywnie wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi z całej Polski – pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
  • Pieniądze, które uda się zebrać podczas biegu, zostaną w całości przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu operacyjnego ratującego życie i zdrowie pacjentów kliniki.

Aby na bieżąco śledzić ten niezwykły projekt polecamy poniższe strony:

https://www.facebook.com/biegpoemocje

https://www.instagram.com/charityultrarunner

www.biegpoemocje.pl

http://herosi.eu

Portal Runandtravel jest patronem medialnym projektu.

Zdjęcie „otwarciowe”: Edyta Dufaj (www.dufaj.pl)

Tags : , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *